Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yabancı Şirketlerin Çin'e Girişi Kolaylaşacak

Çin Hükümeti'nin son toplantısında, yabancı şirketlerin Çin piyasasına giriş koşullarının iyileştirilmesi, "üst düzeyde açılımın yeni bir adımı" olarak nitelendirildi.

yapi.com.tr
Yabancı Şirketlerin Çin'e Girişi Kolaylaşacak

New York Times’ın haberine göre, 8 Ekim Cumartesi günü Li Keqiang başkanlığında toplanan kabine, söz konusu iyileştirmenin en üst düzeyde gerçekleşen açılımın bir adım daha ilerletilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Gelecekte de, yabancı şirketlerin faaliyetlerinin kısıtlandığı bazı hassas sektörler dışındaki alanlarda yabancı yatırım onay gerektirmeyip yalnızca kayda tabi olacak.

Bu kolaylaştırma çabaları, Çin'deki yabancı yatırımcılardan gelen bazı eleştirilere karşı verilen olumlu bir yanı olarak kabul edilebilir. Ayrıca geçen ay da, Avrupa iş adamları lobisi, Çin'de iş koşullarının iyileştirilmemesi durumunda Avrupa'dan da bazı korumacı tepkiler gelebileceğini ima etmişti.

Çin Hükümeti'nin, yabancı iş çevrelerinin ülkeye giriş ve orada faaliyet koşullarına ilişkin iyileştirme vaadi, Çin'in küresel ekonomiyle bütünleşme eğilimlerinin somut bir göstergesi olarak görülebilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yabanci-sirketlerin-cine-girisi-kolaylasacak_151355.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!