Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yabancı Yatırımcının Antalya İlgisi Sürüyor

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, büyük yatırım düşüncesinde olanlara Kapadokya-Antalya arasında hızlı demiryolu inşa etmeleri tavsiyesinde bulundu.

yapi.com.tr / AA
Yabancı Yatırımcının Antalya İlgisi Sürüyor

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, büyük yatırım düşüncesinde olanlara Kapadokya-Antalya arasında hızlı demiryolu inşa etmeleri tavsiyesinde bulundu.

Altıparmak şunları söyledi:

''Hem amorti etmesi çok kolay bir yatırım, hem de büyük bir potansiyel var. Karadeniz, Doğu Anadolu ve İç Anadolu'yu Antalya'ya taşıyacaksınız. Buraya yılda 10 milyon insan geliyor, bu turistleri günlük olarak Kapadokya turuna götüreceksiniz. Kapadokya'nın dünyada benzeri yok. Hızlı tren hem turizm hem de ulaşım projesidir. İnanılmaz bir proje bu. Benim Türkiye için gördüğüm en büyük yatırımlardan bir tanesi. İstanbul-İzmir demiryolu gibi değil bu, çok özel bir proje. Kapadokya dünyada eşi benzeri olmayan bir bölge. Peri bacası dünyanın başka yerinde yok. Orayı Antalya gibi dünyada dördüncü turist kabul eden bir ille bağlayacaksınız ve buraya gelen 10 milyon turisti Kapadokya'ya götüreceksiniz.''

Heyecanlandıran Proje

Karayoluyla bölgeye seyahatin zor olduğunu belirten Vali Altıparmak, ''Turist hızlı trenle 3-5 saatte oraya inecek. Konya'da kalacak Mevlana gibi medeniyet projesi var, o proje ile bunu entegre edeceksiniz. Ben hakikaten heyecanlanıyorum bu projeyi anlatırken ve Türkiye'ye sağlayacağı artı değeri düşünürken'' dedi.

Finlandiyalı yatırımcının konut ve AVM projesi ile Türkiye'ye kazandıracağı fazla bir artı değerin olmadığını kaydeden Altıparmak, ''Bizim yatırıma yönelik çalışmalara, üretime yönelik çalışmalara bakmamız lazım. Bize artı değer sağlayacak projelere bakmamız lazım'' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yabanci-yatirimcinin-antalya-ilgisi-suruyor_87519.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!