Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yabancı Yatırımcının Tercihi Antalya

Reidin.com Ağustos 2012 verileri yayınlandı. Rapora göre; Türkiye'de taşınmaz mülk sahibi yabancı uyruklu kişi sayısı 125 bin 449. Bu kişilere ait taşınmaz mülk sayısı ise 116 bin 455 adet.

yapi.com.tr
Yabancı Yatırımcının Tercihi Antalya

En fazla mülk sahibi yabancı kişi barındıran iller sıralamasında Antalya, 42 bin 173 mülk sahibi yabancı kişi sayısı ile ilk sırada yer alıyor. Sıralamada Antalya'nın ardından sırasıyla Muğla ve Aydın illeri geliyor. İstanbul, 13 bin kişi ile dördüncü sırada yer alıyor.

NTVMSNBC'nin haberine göre, Türkiye'de en fazla mülk edinen yabancıların Avrupa ülkelerinden olduğu göze çarpıyor. En çok mülk edinen ülkelerin sıralamasında 35 bin 825 kişi ile İngiltere geliyor. İngiltere'yi Almanya ve Yunanistan takip ediyor.

Türkiye'de 77 ili kapsayan veri tabanına göre hazırlanan raporda; taşınmaz sayısı itibariyle Türkiye'nin yabancılar tarafından en çok tercih edilen ili Antalya olurken, en az tercih edilen illeri ise Gümüşhane, Siirt ve Van olarak sıralanıyor.

Ağustos 2012 verileri, Türkiye'de yabancı uyruklulara ait toplam taşınmaz alanın 89.358.949 m2 olduğunu gösteriyor. Yabancılara ait en fazla alanı barındıran iller ise Konya, Antalya ve Muğla.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yabanci-yatirimcinin-tercihi-antalya_100056.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!