Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yabancı Yatırımcıyı İstanbul’dan Anadolu’ya Çekecek

Ankara ve çevre illerde büyük arsa yatırımı yapan Barışkent, bu arsalar üzerinde çevreci 30 bin konut inşa edecek. Şirket yeni projeleri ile yabancı yatırımcıları Anadolu’ya çekmeyi hedefliyor.

yapi.com.tr
Yabancı Yatırımcıyı İstanbul’dan Anadolu’ya Çekecek

Barışkent, Ankara ve çevre illerde  inşa edeceği yaklaşık 30 bin konut ile sağlık ve turizm alanındaki yatırımlarını, yabancılara da pazarlamayı hedefliyor.  Barışkent, yabancı yatırımcıya ulaşmak amacıyla İstanbul'da ofis açma kararı aldı. Çevreci ve insan odaklı olacak projelerinin yabancılara da hitap edeceğini kaydeden Barışkent ve BA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Barış Aydın,  “Hedef kitlemize yabancıları da aldık. Ankara ve Anadolu'ya güveniyorum. Ankara'dan yabancı yatırımcı ile direkt temas kurma konusunda sıkıntılar yaşanıyor. Bu aşamada, Çankaya'daki kompleks hizmet binamızdaki yoğun çalışmaların uluslararası ayağını İstanbul'a aktarma kararı aldık. Barışkent, yatırımlarını dünya kenti İstanbul üzerinden pazarlayarak, yabancıların Anadolu'yu keşfetmesini sağlayacak. İstanbul'daki ofis aracılığıyla, 25 bini Ankara'da, diğerleri çevre illerde olmak üzere inşa edeceğimiz yaklaşık 30 bin konut ile yine Anadolu'da projeleri hazırlanan sağlık ve turizm yatırımlarını yabancılara pazarlayacağız” diye konuştu

11 bin taşınmazın 197'si Ankara'dan

“Mütekabiliyet Yasası'ndan sonra yabancılar, Türkiye'de 11 bin taşınmaz aldı, bunun sadece 197'si Ankara'da” diyen Aydın şöyle devam etti: “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı verilerine göre yabancılar, Türkiye'de konut alırken öncelikle İstanbul, Antalya ve Muğla'yı tercih ediyorlar. Yabancılar, Türkiye'de 11 bin taşınmaz aldı, bunun sadece 197'si Ankara'da.  Barışkent'in, İstanbul'da ofis açma kararında bu dengesizliğin de rolü oldu. İstanbul bir dünya kenti. Türkiye'de yatırım yapmak isteyen yabancı şirketler öncelikle İstanbul'a geliyor. Yabancı yatırımcıyı Anadolu'ya çekmek istiyorsak İstanbul'da olmak zorundasınız.”

Aydın, yabancıların Türkiye'de taşınmaz alımının özendirilmesi için oturma izni sürelerinin artırılması gerektiğini de ifade ederek,  ‘'Ev alan yabancının oturma izninin 3 aydan 6 aya ya da 1 yıla çıkarılması için çalışma yapılıyor. Bu sürenin daha da artırılması gerekir. Bunun yaparsak, bir cennet olan Türkiye, konut sektöründe çok daha fazla yabancıya ev sahipliği yapabilir'' diye konuştu. Aydın, Ankara'daki konut projelerinin Eskişehir yolu üzerinde hayata geçirileceğini sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yabanci-yatirimciyi-istanbuldan-anadoluya-cekecek-_107104.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!