Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yabancılara Konut Satışında Yatırımcı Profili Değişiyor

Yabancılara mülk satışını sınırlandıran mütekabiliyet kanunuyla ilgili düzenlemelerde sona gelindiği şu günlerde, yabancılara mülk satışında yatırımcı profili de değişiyor. Centry 21 Türkiye Genel Müdürü Hüseyin Altaş, 2004 yılından beri yabancılara gayrimenkul sattıklarını, İstanbul içinde ağırlıklı olarak çalışmaya başladıklarını belirtti.

yapi.com.tr / AAYabancılara mülk satışını sınırlandıran mütekabiliyet kanunuyla ilgili düzenlemelerde sona gelindiği şu günlerde, yabancılara mülk satışında yatırımcı profili de değişiyor. Centry 21 Türkiye Genel Müdürü Hüseyin Altaş, 2004 yılından beri yabancılara gayrimenkul sattıklarını, İstanbul içinde ağırlıklı olarak çalışmaya başladıklarını belirtti.
Özellikle Esenşehir, Bahçeşehir, Beylikdüzü bölgesindeki yabancılara satış yaptıklarını ifade eden Altaş, bu satışları merkeze doğru kaydırmanın formülünü aradıklarını ve onun altyapısını oluşturduklarını söyledi.
    
Altaş, ''Müşteri profilini değiştirdik. Daha önce yabancılara sattığımız konutların metrekaresi 1.000-1.500 lira iken şimdi metrekaresi 4.000-4.500 dolar olan yerlerde de satışa başlayacağız'' dedi. Arap yarımadasındaki sermayeyi yurt içine sokmaya çalıştıklarını söyleyen Altaş, ''Şu anda Türkiye Arap yarımadasından bakıldığında çok popüler bir ülke. Yerli diziler olsun, Başbakanımızın 'One minute' açıklaması olsun bu ülkelerin bize bakışını pozitif yönde etkiledi. Kıvanç Tatlıtuğ ile beraber bir Arabistan gezisi yapmak lazım. Herhalde yabancılara konut satışında bu anormal patlama yaratı'' diye konuştu.
    
Yabancılara ayda ortalama 50-100 konut satışı yaptıklarına, iç piyasanın zayıf olduğu dönemde yurt dışı bazlı çalıştıklarına işaret eden Altaş, ağırlıklı taleplerin Amerikan kökenli vatandaşlardan geldiğini, daha çok yatırımlık aldıklarını belirtti. Hüseyin Altaş, ''Yabancılar global kriz nedeniyle alternatif gelir elde etmenin formülünü arıyorlar. Bu dönem bizim için büyük fırsat'' dedi.
    
"İlk çıkış projemiz Merter'deki Garage Tower olacak''

Topkapı Merter bölgesinde 36 katlı Garage Tower adlı rezidans projesini Arap yarımadasına satmayı planladıklarını ifade eden Altaş, ''Burada metrekare fiyatları 2 bin 500 ile 5 bin 600 dolar arasında değişiyor. 140 metre yüksekliğinde. Bu ilk çıkış projemiz olacak. Altyapı çalışmaları bitti. Önümüzdeki aydan itibaren start vereceğiz'' dedi.
    
Merter bölgesinde yeni yapılaşmalar olduğuna da işaret eden Altaş, o bölgede şubat-mart gibi ikinci bir proje daha başlatacaklarını, o projenin içinde alışveriş merkezi gibi ticari ünitelerin de yer aldığını, daha sonra Bahçeşehir bölgesinde bir villa projeleri olacağını kaydetti. Altaş, ''Avrupa'da global krizden dolayı finansal sıkıntı var. Bundan sonraki süreçte Boğaz'da yalı olsun, Merter projesi gibi alternatif projelere konsantre olacağız'' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yabancilara-konut-satisinda-yatirimci-profili-degisiyor_89723.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!