Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yabancıyı 'Ucuz' Yazlıkla Tavladık

Realty World İş Geliştirme Başkanı Eric Bjondegand, İskandinav yatırımcıların Portekiz ve İspanya yerine artık Türkiye'de emlak yatırımlarına odaklandıklarını söyledi. Bjondegand'a göre Türkiye emlak yatırımları için hala çok ucuz..

Sabah Gazetesi/Furkan Alp
Yabancıyı 'Ucuz' Yazlıkla Tavladık

br/>Türk ekonomisinin istikrarlı büyümesini dikkatle takip eden yabancı yatırımcılar özellikle gayrimenkul yatırımları ile Türkiye'ye adeta akın ediyor. Son yıllarda yabancı yatırımcı açısından cazibe merkezi olmaya başlayan Türkiye, gayrimenkul sektöründe yeni fırsatlar sunarak, yabancıların yurtdışı emeklilik ve tatil evi konsepti için öncelikli tercihleri arasında yer almaya başladı.

ABD'li Realty World gayrimenkul şirketinin İş Geliştirmeden Sorumlu Başkanı Eric Bjontegand, Türkiye'nin gelişmekte olan ülkeler arasında güçlü altyapısı ve cazip fırsatları ile yabancı yatırımcılar için çekim merkezi olduğunu söyledi. Realty World'ün 2'nci kuruluş yıldönümü için Bodrum ofisini ziyarete eden Bjontegand, Türkiye'nin son yıllarda geçirdiği değişim ile yabancı yatırım açısından Avrupa'nın bir çok ülkesini geride bıraktığını belirtti. Önümüzdeki yıllarda da gayrimenkul sektörünün mortgage sisteminin işlerlik kazanmasıyla büyümeye devam edeceğini ifade eden Bjontegand, İskandinav yatırımcıların tatil evi ve / veya emeklilik evleri için öncelikli olarak Türkiye'yi tercih ettiğini kaydetti.

İskandinavların tercihi Türkiye
İskandinav yatırımcıların özellikle Norveçlilerin Portekiz ve İspanya yerine Türkiye'ye yöneldiklerine dikkat çeken Bjontegand, son dönemlerde 9 bin 100 Norveçli yatırımcının
Türkiye'den gayrimenkul satın aldığını vurguladı. Ege ve Akdeniz sahillerinin bireysel yatırımcılar tarafından tercih edildiğini söyleyen Bjontegand, İstanbul'un ise Avrupa kentleri arasında yükselen bir değer olduğunun altını çizdi.

Avrupa'da büyümek için geldik
İstanbul'un ticari gayrimenkul yatırımları ile dünyanın en büyük şehirleri ile yarışan bir metropol olma yolunda hızla ilerlediğini belirten Bjontegand, benzer bir süreci ABD'de bulunan San Diego şehrinin de yaşadığını bildirdi. Bjondegand, arsa fiyatlarının yabancı yatırımcıların satın almalarıyla yükseliş trendine girdiğini dile getirerek, "İstanbul ve Türkiye emlak açısından hala çok ucuz. Yabancı yatırımcının ilgisi katlanarak devam edecek" dedi. ABD'de 900'ü aşkın ofisi ile emlak sektöründe hizmet veren Realty World'ün Avrupa'da büyümek için Türkiye'yi önemli bir fırsat olarak gördüğüne işaret eden Bjondegand, "Yatırım için gözlerimizi tamamen açtık" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yabanciyi-ucuz-yazlikla-tavladik_53565.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!