Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yalıda Oturmak Cesaret İstiyor

Artık İstanbul Boğazı’ndaki yalılarda oturmak sadece para değil, cesaret de istiyor. 29 Mayıs günü Yeniköy’de Oya Başar’ın oturduğu yalıya bir Ro-Ro gemisinin çarpmasının ardından dün Anadoluhisarı’nda dümeni kilitlenen bir gemi bir yalının iskelesine çarptı.

Radikal Gazetesi
Yalıda Oturmak Cesaret İstiyor

Artık İstanbul Boğazı’ndaki yalılarda oturmak sadece para değil, cesaret de istiyor. 29 Mayıs günü Yeniköy’de Oya Başar’ın oturduğu yalıya bir Ro-Ro gemisinin çarpmasının ardından dün Anadoluhisarı’nda  dümeni kilitlenen bir gemi bir yalının iskelesine çarptı.

İsrail’den Ukrayna’ya giden 94 metre uzunluğunda 2 bin 659 grostonluk boş kuru yük gemisinin dümeni, İstanbul Boğazı’ndan  geçişi sırasında kilitlendi. Anadoluhisarı önlerinde karaya oturan gemi için Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne bağlı botlar ve römorkörler bölgeye sevk edildi. Gemi kurtarma römorkörleri ile çekilerek Büyükdere açıklarına götürüldü.

Geminin şirketi adına avukatı Prof. Dr. Mehmet Ülgener Anadoluhisarı İskelesi’nin hemen yanında bulunan Süren Gündüz’ün kiracı olarak oturduğu yalının iskelesine hafif bir şekilde vurduğunu söyledi. Kıyıdaki yalılarda yaşayanlarsa bir ses duyup dışarı çıktıklarında gemiyle karşılaştıklarını ve şaşırdıklarını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yalida-oturmak-cesaret-istiyor_69914.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!