Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yamaç Evleri’ne Kaynak Sağlandı

Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık, Efes antik kentindeki Yamaç Evleri mermer salonunun restorasyonu için yaklaşık 300 bin Avro kaynak sağladıklarını bildirdi. Kocabıyık, Avusturya Bilim ve Araştırma Bakanı Johannes Hahn ile İzmir’in Selçuk ilçesindeki Efes antik kentinde Avusturya kazı ekibi tarafından yürütülen kazıları

Cumhuriyet Gazetesi
Yamaç Evleri’ne Kaynak Sağlandı

Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık, Efes antik kentindeki Yamaç Evleri mermer salonunun restorasyonu için yaklaşık 300 bin Avro kaynak sağladıklarını bildirdi. Kocabıyık, Avusturya Bilim ve Araştırma Bakanı Johannes Hahn ile İzmir’in Selçuk ilçesindeki Efes antik kentinde Avusturya kazı ekibi tarafından yürütülen kazıları inceledi.

Kocabıyık, Efes Yamaç Evleri’ndeki mermer salonunun restorasyonu için yaklaşık 300 bin Avro kaynak ile restorasyonun devam etmesini sağladıklarını, ileriye dönük projelere de katkı sağlayacaklarını belirtti. Efes antik kentinde birçok önemli noktanın henüz gün yüzüne çıkmadığını, yeni kazılarda ortaya çıkabilecek önemli projelere destek vereceklerini kaydeden Kocabıyık, şöyle dedi:

“Avusturya Arkeoloji Enstitüsü ile detayları görüşüyoruz. Efes’e daha fazla kaynak ayırmak için vakıf kurma düşüncemiz var. Topuklu ayakkabıların tarihi kentteki taşlara zarar verdiği yönünde söylemler var. Efes antik kentine gelen yerli ve yabancı turistlerin daha rahat yürümesi için bir çalışma yapılabilir diye düşünüyoruz. Yamaç Evleri’ndeki gibi yürüme bantları olmasa da daha farklı bir çalışma yapılabilir. Bu konuda bize düşen görev olursa yerine getiririz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/yamac-evlerine-kaynak-saglandi_70058.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!