Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Ortaköy'de Tarihi Yalı Yandı

Yanan Tarihi Okul İçin Kampanya

Beşiktaş Belediyesi, geçtiğimiz haftlarda yanan Gaziosmanapaşa İlköğretim Okulu’nun restorasyonu için kampanya başlatıyor. Belediye, başta okul mez

NTV-MSNBC/30.07.2002b>Beşiktaş Belediyesi, geçtiğimiz haftlarda yanan Gaziosmanapaşa İlköğretim Okulu’nun restorasyonu için kampanya başlatıyor. Belediye, başta okul mezunları olmak üzere tüm halktan destek bekliyor.

Bir süre önce çıkan yangında kullanılamaz hale gelen Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nun bahçesi artık öğrencileri değil, yangını protesto edenleri ağırlıyor.

“TARİH ORTADAN KALDIRILIYOR”
Şehristanbul Derneği Başkanı Atilla Tuna, çok sayıda konağın yakılarak ya da onarılarak ortadan kaldırıldığını belirterek, “Bu tarihi eserlerin arsaları, bazı çıkar çevrelerince otopark ya da rant amaçlı kullanılmakta, yetkililer de bu çevrelere gerekli izinleri vermekte sakınca görmektedir.” diye konuştu.

MÜZE YA DA OKUL OLACAK
Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’ndan 1961 yılında mezun olan Beşiktaş Belediye Başkanı Yusuf Namoğlu da, Naime Sultan Yalısı olarak da bilinen binanın, otopark olmasına izin vermeyeceklerini söyledi.
Mezun olduğu okulun restorasyonu için proje çalışmalarına başladıklarını ifade eden Namoğlu, “Müesseselerimizin değerli hocalarıyla diyalog kurduk, geçmişteki fotoğraflarıyla proje hayata geçecek. Bina, ya okul ya da müze olarak hizmet verecek” diye konuştu.

MEZUNLARDAN YARDIM İSTENDİ
Beşiktaş Belediye Başkanı Namoğlu, kampanyanın finansmanı için Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu mezunlarından da destek istedi. Mezunların ‘ellerini taşın altına sokmaları’ gerektiğini belirten Namoğlu, “Buradan mezun olanların, sivil toplum örgütleri ile birlikte bu sorunu çözeceğine inanıyorum.” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yanan-tarihi-okul-icin-kampanya_1210.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!