Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

YAPI 2004 Ankara Fuarı Sona Erdi

22 Eylül 2004 Çarşamba günü Ankara Vali Yardımcısı Ramazan Urgancıoğlu ve Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün ve Kuveyt Parlamentosu Millet

yapitr/Deniz Türkeri
YAPI 2004 Ankara Fuarı Sona Erdi

2 Eylül 2004 Çarşamba günü Ankara Vali Yardımcısı Ramazan Urgancıoğlu ve Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün ve Kuveyt Parlamentosu Milletvekili ve Türkiye-Kuveyt Parlamentolararası Dostluk Grubu Heyet Başkanı Dr. Awad Bard Al-Einze'nin katıldığı bir törenle Altınpark Expo Center'da açılan 17. Uluslararası Yapı 2004 Ankara Fuarı, sona erdi.

Yapı-Endüstri Merkezi tarafından 1988 yılından beri düzenlenen 17.Uluslararası YAPI 2004 Ankara Fuarı, ilk gününde ziyaretçilerin gösterdiği yoğun ilgiyle, kapılarını açtı. İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ve Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen fuarı gezip standları ziyaret ederek üretici ile sektör konusunda sohbet etti.

Sürekli gelişen 17. Uluslararası YAPI 2004 Ankara Fuarı, Türk yapı malzemesi piyasasının belkemiğini oluşturan 192 firmanın ürünlerini, toplam 11.500 m2'lik açık ve kapalı alanda, sektörünün profesyonel ziyaretçisi ve son kullanıcısıyla buluştu. Ziyaretçi sayısı her geçen yıl katlanarak artan YAPI Ankara Fuarı'nı bu yıl yaklaşık 33.000 ziyaretçinin ziyaret etti.

17. Uluslararası YAPI 2004 Ankara Fuarı, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da KOSGEB tarafından destek kapsamına alındı. KOSGEB desteği ile fuara katılan Küçük ve Orta Ölçekli firmalara 600 m² sergileme alanı ayrıldı.

Katılımcı ve ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği 17. Uluslararası YAPI 2004 Ankara Fuar'ında yapı, inşaat malzemesi ve teknolojisi konusunda en son yenilikler tanıtıldı ve sergilendi.

Yapı-Endüstri Merkezi tarafından düzenlenen Yapı Fuarları'nda verilen geleneksel "Amacına En Uygun Düzenlenmiş Stand" ödülleri; Mimar Abdi Güzer, İç Mimar Tijen Soykan, Mimar Erdal Sorgucu, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Fatma Korkut, Mimar Gözdem Üner Tubay'dan oluşan jüri heyeti tarafından belirlendi. Ödüller, açılış sonrası düzenlenen törende sahiplerini buldu.

Tasarımını Alper Aslan'ın yaptığı, sınırlı bir sergileme alanı içinde; ürün çeşitliliğini ve özelliklerini etkileşimli olarak sunan, dışa kapalı yapısı ile yarattığı tipoloji dışı tavır ve detaylarında gösterdiği özenle birincilik ödülüne "İkon Yapı Elektronik San. Tic. A.Ş." layık görüldü.Eyüp Demircan'ın tasarladığı farklı ürün ve markaları aynı ortamda dil birliği içinde sunan, sergilenen ürünlerin birebir gösteriminin ele alınışı ve genel sergileme alanına yönelik tavrından dolayı "Dow Türkiye - Mardav Yalıtım ve İnşaat Malzemeleri Sanayi Tic. A.Ş." ise ikincilik ödülüne layık görüldü.


Stand tasarımını Hristo Yuanidis'in yaptığı "Trakya Cam A.Ş." ise sergilediği malzemeyi öne çıkaran tasarım kurgusu ve bu sergi için geliştirdiği özel detaylarla üçüncülüğe değer bulundu.

İzleyiciyi davet eden yapısı ve ürünlerin kullanımını öne alan dinamik tasarım kurgusu ile mansiyona değer bulunan "Dortek İç Anadolu Bölge Temsilcisi SRS Ltd. Şti.'nin stand tasarımını ise Mehmet Bobalı ve Büşra Baran yaptı.

Fuarda ayrıca, Feride Toprak'ın tasarımını yaptığı "Arlight Genel Hiz. Tas. Elek. İmal. Taah. San. Ve Tic. Ltd. Şti."ne de YEM Özel Ödülü verildi.


Yapı sektörünün bu yılki ikinci büyük buluşması olan 17. Uluslararası Yapı 2004 Ankara Fuarı'nın ardından, Yapı-Endüstri Merkezi'nin 2004 yılında düzenlediği Yapı Fuarları'nın sonuncusu olan 10. Uluslararası Yapı 2004 İzmir Fuarı da 18-21 Kasım 2004 tarihlerinde Kültürpark Yeni Fuar Alanı'nda gerçekleşecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-2004-ankara-fuari-sona-erdi_18433.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!