Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yapı Araştırma Derneği (YAD) Kuruluyor

İMSAD'ın (İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği) da kurucu üyeleri arasında olduğu ve Yönetim Kurulu’nda yer aldığı YAD (Yapı Araştırma Derneği) Dernek kuruluş Bildirim Formu, 27 Temmuz 2007 tarihinde Ankara’da kurucu üyelerin katılımı (7 Kurum ve 18 üye) ile imzalandı.

yapi.com.truruluş çalışmaları Bayındırlık ve İskan Bakanlığı öncülüğünde yaklaşık 1 yıldan bu yana sürdürülen ve İMSAD'ın (İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği) da kurucu üyeleri arasında olduğu ve Yönetim Kurulu’nda yer aldığı YAD (Yapı Araştırma Derneği) Dernek kuruluş Bildirim Formu, 27 Temmuz 2007 tarihinde Ankara’da kurucu üyelerin katılımı (7 Kurum ve 18 üye) ile imzalandı.

YAD’ın tüzüğünde Derneğin amacı şöyle tanımlanıyor: ‘Tüm bileşenleriyle Ulusal İnşaat Sanayinin uluslararası pazarlarda rekabet edebilirliğinin artırılması, bu amaçla kalite, eğitim, araştırma-geliştirme ve sürdürülebilirlik gibi diğer ekonomik sektörlerin de rekabet edebilirliğini etkileyen faktörlerden istifade ederek ulusal inşaat sektörünün geliştirilmesini ve daha yüksek katma değer üreten bir yapıya kavuşturulmasını temin etmek.’

Ankara’da yapılan kurucu üye toplantısında, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdür Yardımcısı Nazım Avcı, Derneğin Türk Onay Kuruluş oluşturulması, belgelendirme ve araştırma-geliştirme konularında odaklanacağını, benzer derneklerin AB ülkelerindeki çalışmalarını izlemek amacıyla araştırma ve ziyaretler gerçekleştirildiğini belirtti.

Derneğin başlangıçta Genel Sekreterliğini yürütecek Yapı İşleri Genel Müdürlüğü Şube Md. V. Bülent Yalazı ise, Derneğe 2008 yılı bütçesinden bir miktar pay aktarılması için çalışıldığını, ayrıca AB finansmanlı bir projeye başvurulduğunu açıkladı. Kurucu üyelerin YAD ile ilgili fikirlerini belirttiği toplantıda genel olarak derneğin sektörde yapılmakta olan işleri tekrarlamadan çalışması gereği ortaya konuldu.

Yapı Araştırma Derneği Kurucu Kurum Listesi:

1. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı
2. TOBB, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
3. ODTÜ, Ortadoğu Teknik Üniversitesi
4. İMSAD, İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği
5. TMMMB, Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği
6. Tahkim Kurumu Derneği
7. Yapı Denetim Kuruluşları Birliği

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-arastirma-dernegi-yad-kuruluyor_55587.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!