Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yapı Denetimi Hakkındaki Kanun

-YAPI DENETİM KURULUŞLARI VE LABORATUVARLARI DERNEĞİ BAŞKANI İSKENDER ODABAŞIOĞLU; -"KANUNUN ANAYASAL GÜVENCE ALTINA ALINMASI BİZLERİ ÇOK SEVİNDİRDİ"

Anadolu AjansıYAPI DENETİM KURULUŞLARI VE LABORATUVARLARI DERNEĞİ BAŞKANI İSKENDER ODABAŞIOĞLU; -"KANUNUN ANAYASAL GÜVENCE ALTINA ALINMASI BİZLERİ ÇOK SEVİNDİRDİ"

İZMİR (A.A) - 28.06.2002 - Yapı Denetim Kuruluşları ve Laboratuvarları Derneği Merkez Yönetim Kurulu Üyesi İskender Odabaşıoğlu, Anayasa Mahkemesi`nin, Yapı Denetimi Kanunu`nun bazı maddelerinin iptal istemini reddetmesini memnuniyetle karşıladıklarınısöyledi. Odabaşıoğlu, düzenlediği basın toplantısında, yapıların kurallara uygun inşa edilmesi için yapı denetimine ilişkin yöntemi ve ilkeleri belirleyen Yapı Denetimi Hakkındaki 4708 Sayılı Kanun`un anayasal güvence altına alınmasının kendilerini sevindirdiğini belirterek, "Kanunla, Türk insanına önemli kazanımlar sağlanmıştır. Depremlerde ölmek kader olmayacak artık" dedi. Türkiye için çok önemli olan bu kanunun karşısında bazı güçler bulunduğuna işaret eden Odabaşıoğlu, şunları söyledi; "Bugüne kadar karanlık güçlerle uğraştık ve kazandık. Ancak, esasgörev bundan sonra başlıyor. Yapı Denetimi 81 ilde hemen uygulamaya geçmelidir. İnşaat sektöründe standart dışı üretim yapan kuruluşların üretiminin piyasaya verilmesi Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından engellenmelidir. Kamu kuruluşlarının ihaleleri yapı denetimine açılmalıdır. Yapı denetiminde sigorta uygulaması hayata geçirilmelidir." (GB-FGN-MTN) 14;00 28/06/02

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-denetimi-hakkindaki-kanun_895.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!