Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

'Fiyatı İnen Lüks Konutlar...

Yapı-Endüstri Merkezi 35 Yaşında

1968 yılının Mart ayında, yapı sektörüne bilgi ve hizmet sağlamak amacıyla kurulan Yapı-Endüstri Merkezi 35'inci çalışma yılını tamamladı. Y

Yapı Dergisi
Yapı-Endüstri Merkezi 35 Yaşında

b>1968 yılının Mart ayında, yapı sektörüne bilgi ve hizmet sağlamak amacıyla kurulan Yapı-Endüstri Merkezi 35'inci çalışma yılını tamamladı.

Yapı-Endüstri Merkezi kurulduğu günden bu yana pek çok "ilk''e imzasını attı. Çağın henüz Bilgi Çağı adını almadığı bir zaman diliminde, bilgi üretmek ve yaymak üzere kurulması bir yenilikti. Yapı alanında bilgileri derleyip bunların üretici-uygulayıcı-kullanıcı arasında akışını sağlamayı amaçlayan Yapı-Endüstri Merkezi, başta İstanbul olmak üzere yurtiçinde ve dışında düzenlediği Yapı Fuarları, çeşitli kataloglar, Bilgi Bankası, Yapı Dergisi ve sayısı yüze yaklaşan mimarlık, kültür, sanat kitapları, düzenlediği kurslar, konferanslar, seminerler, destek verdiği Archiprix gibi mimarlık yarışmaları, Başvuru Kitaplığı ile Türkiye'de yapı sektörünün mimarlık ve mühendislik hizmetlerinden başlayıp yapı malzemesine uzanan geniş bir yelpazesine hizmet veriyor.

Öte yandan, Yapı-Endüstri Merkezi'nin 1968 yılından beri sürdürmekte olduğu
"Daimi Sergi" etkinliği, yoğunluğun zaman içinde fuarlara kayması, ayrıca sanal ortamda teknik olanakların gelişmesi nedeniyle yeni bir yapıya dönüştürülüyor.

Bu bölüm yapı malzemesi üreticilerine ve kullanıcılara, daha kapsamlı olarak bilgiye ulaşabilecekleri bir "Bilgi ve Dokümantasyon Merkezi" olarak yeniden yapılandırılıyor.
Bilgi ve Dokümantasyon Merkezi, yapı sektöründe çalışanların yurtiçi ve dışındaki yapı malzemesi firmalarına, yapı malzemesi kataloglarına, malzeme teknik özelliklerine, standartlara, yönetmeliklere, araştırma raporlarına, yayınlara, CD'lere ve ürün örneklerine ulaşabilecekleri şekilde yapılanıyor. Yapı-Endüstri Merkezi, Dokümantasyon Merkezi ile firmalarla kullanıcıları fuarların dışında da yıl boyu sürekli olarak bir araya getirmeyi amaçlıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-endustri-merkezi-35-yasinda_4287.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!