Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yapı Erişim Sertifikasyonu (YES) Eğitimleri Başladı

KONE Türkiye ve TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi önderliğinde oluşan YES – Yapı Erişim Sertifikasyonu'nun ilk eğitimi yapıldı. Liftinstituut’tan Robert Kaspersma’nın verdiği eğitime 15 kişi katıldı. Uluslararası ve AB standartları esas alınarak yapılan eğitimde katılımcılara, bina girişleri, asansör, yürüyen merdiven, rampalar,

yapi.com.tr
Yapı Erişim Sertifikasyonu (YES) Eğitimleri Başladı

KONE Türkiye ve TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi önderliğinde oluşturulan YES – Yapı Erişim Sertifikasyonu'nun ilk eğitimi yapıldı. Liftinstituut’tan Robert Kaspersma’nın verdiği eğitime 15 kişi katıldı. Uluslararası ve AB standartları esas alınarak yapılan eğitimde katılımcılara, bina girişleri, asansör, yürüyen merdiven, rampalar, kapılar, geçit ve çıkışlar, tuvaletler ve hareketli yürüyen yollar konusunda bilgiler verildi. İşitme ve görme engelliler konusunun da işlendiği eğitim sonucunda 11 kişi sertifika almaya hak kazandı. Sertifikalar, sahiplerine 2011 Mayıs ayında dağıtılacak.

Bu kişiler, binaların 'erişilebilirliliği' konusunda rapor verebilecek, yani yaşlı ve engellilerin rahat bir şekilde binalara giriş-çıkışlarını sağlamak, bina içindeki hareketlerini kolaylaştırmak ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yapılması gerekli düzenlemelerin normlara uygun nasıl olması gerektiğini mimarlara, bina yöneticilerine tavsiye edebilecek duruma geldiler. YES girişim grubu, konunun ilk uygulamasını, en kısa sürede  kararlaştırılacak uygun bir binada (üniversite – hastane gibi) sosyal sorumluluk projesi kapsamında geçekleştirmeyi hedefliyor.

ETİKETLER: firma kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-erisim-sertifikasyonu-yes-egitimleri-basladi_86933.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!