Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yapı İşleri Genel Müdürlüğü Binasına da Blue’ Safe Mavi Kale

Türkiye’nin yapılarını tek elden denetleyen kurum olan Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü Binası ısıtma ve soğutma enerjisi ihtiyacının azaltılması ve konfor koşullarının iyileştirilmesi için mantolanıyor. Görevi ülke genelinde yapı işleri standartlarını belirlemek olan Yapı İşleri Genel Müdürlüğü binasının renovasyonunda

yapi.com.tr
1 Yapı İşleri Genel Müdürlüğü Binasına da Blue’ Safe Mavi Kale

Türkiye’nin yapılarını tek elden denetleyen kurum olan Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü binası, ısıtma ve soğutma enerjisi ihtiyacının azaltılması ve konfor koşullarının iyileştirilmesi için mantolanıyor. Görevi ülke genelinde yapı işleri standartlarını belirlemek olan Yapı İşleri Genel Müdürlüğü binasının renovasyonunda ısı yalıtımı, Blue’ Safe Mavi Kale tarafından yapılıyor.

Türkiye’deki yapı malzemeleri teknik mevzuatının düzenleyicisi ve danışmanı olarak hizmet veren bakanlık binası yönetmeliklere uygun şekilde yenileniyor. Yapı ile ilgili yönetmelikleri oluşturan bakanlığa hizmet veren bina ısı yalıtım sektörü için önemli bir referans proje. Yapının 2600m2’lik cephesi Mardav, Kalekim ve DOW bina çözümleri işbirliğiyle pazara sunulan Blue’ Safe Mavi Kale ısı yalıtım sistemleri ile mantolanıyor. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nın çıkarmış olduğu 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu’nda belirtilen 'Binalarda Enerji Performansı' yönetmeliğini hazırlamak ve uygulamak görevinin de Bayındırlık ve İskan Bakanlığının faaliyetleri arasında yer alması, projeyi daha da anlamlı kılıyor.

Proje, ısı yalıtımı ile yüzde 50’ye varan enerji tasarrufu yapılması, elektrik ve doğalgaz faturalarının yarı yarıya düşmesi konusunda halkı bilgilendirme ve teşvik niteliği de taşıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-isleri-genel-mudurlugu-binasina-da-blue-safe-mavi-kale_63501.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • mavikale eğitimine katılmak ve belge almak istiyorum uygun bir zamanda kurslarınıza katılmak istiyorum. 05375661690.02884150601 lüleburgaz*kırklareli ortaklar inşaat YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!