Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yapı Kredi Koray'ın Hisse Satışına Kriz Engeli

Küresel kriz şirketleri şirket birleşme ve satınalma süreçlerini de olumsuz etkiliyor. Yapı ve Kredi Bankası, iştiraki Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nda hisse satışından, mevcut küresel piyasa koşullarında yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle, arzu edilen değerlere ulaşılamayacağı anlaşıldığı için vazgeçtiğini açıkladı.

Sabah GazetesiKüresel kriz şirketleri şirket birleşme ve satınalma süreçlerini de olumsuz etkiliyor. Yapı ve Kredi Bankası, iştiraki Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nda hisse satışından, mevcut küresel piyasa koşullarında yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle, arzu edilen değerlere ulaşılamayacağı anlaşıldığı için vazgeçtiğini açıkladı.

Yapı Kredi Koray GYO'nun mevcut hissedarlık yapısı ile faaliyetlerini sürdüreceği açıklandı. Yapı Kredi bankası 31 Ekim'de borsaya Yapı Kredi Bankası'nın iştirakleri Yapı Kredi Sigorta ve Yapı Kredi Emeklilik'teki paylarının elden çıkarma ya da ortaklık konusundaki çalışmaların sona erdirildiğini belirtmişti. Bankanın Yapı Kredi Sigorta'da doğrudan ve dolaylı olarak yüzde 93.9 payı bulunuyor. Yapı Kredi Emeklilik'in ise tamamına sahip durumda.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-kredi-korayin-hisse-satisina-kriz-engeli_64461.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!