Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yapı Marketçi Leroy, Bursa'dan Başladı

Avrupa'nın önde gelen yapı market zincirlerinden Leroy Merlin, Türkiye'deki ilk mağazasını Bursa'da törenle açtı. Carrefour da Bursa'da ikinci mağazasını aynı anda hizmete açtı.

Radikal Gazetesi
Yapı Marketçi Leroy, Bursa'dan Başladı

Avrupa’nın önde gelen yapı market zincirlerinden Leroy Merlin, Türkiye’deki ilk mağazasını Bursa’da törenle açtı. Bursa Otobüs Terminali girişindeki bölgede kurulan Anatolium Bursa AVM içindeki törende, Leroy Merlin’in mağazası ile CarrefourSA’nın Bursa’daki ikinci, Türkiye genelindeki 26. hipermarketinin açılışı, eş zamanlı ve birlikte yapıldı.

26’ncı Carrefour

Leroy Merlin Türkiye Genel Müdürü Pascal Lefebvre, Türkiye’deki ilk mağazalarını açtıklarını belirterek, bu mağazayı Bursa’da faaliyete geçirmekten dolayı gurur duyduklarını söyledi. Anatolium Leroy Merlin Mağaza Müdürü Patrick Le Goff da çalışanlarının motivasyonunu hiçbir zaman kaybetmemesiyle bugüne geldiklerini ifade ederek, müşterilerini, beklentilerini anlayıp, her gün en iyi şekilde karşılamayı hedeflediklerini dile getirdi. Sabancı Holding Perakende Grup Başkanı Haluk Dinçer ise CarrefourSA olarak Türkiye’nin dört bir yanında market açtıklarını belirterek, Türkiye genelinde 26 hipermarketleri, 169 süpermarketleri bulunduğunu vurguladı.

Anatolium AVM projesini geliştiren Maya Grubu’nun CEO’su Nuri Özsüer ise iki şirketin yöneticilerine, projeleri içinde yer almalarından dolayı teşekkür etti. Leroy Merlin’in bağlı olduğu Adeo Grubu ile Maya Grubu’nun perakende grubunun, Türkiye’de yapı marketleri açmak ve yatırım yapmak amacıyla 2009’da ortaklık anlaşması imzaladıklarını belirten Özsüer, çok yakında tamamı açılacak AVM’de, Türkiye ve dünyanın önde gelen markalarının bir araya geldiğini ifade etti. Anatolium Bursa, 84 bin metre karelik kiralanabilir alanıyla Bursa’nın en büyük AVM’lerinden biri olacak. Açıldığında, 160 mağazasıyla yılda 10 milyon ziyaretçi çekmesi hedefleniyor.

Novotel-İbis Gaziantep’te

Akfen ve Accor şirketlerinin stratejik ortaklığında kurulan Novotel ve İbis Otel, Kayseri’de resmi açılışı bekliyor. Novotel Kayseri ve İbis Kayseri otellerinin Genel Müdür Erhan Laçin, Akfen ve Accor şirketlerinin stratejik ortaklığında kurulan Novotel ve İbis Otel konseptinin, Türkiye’deki 8’inci otelleri olduğunu ifade etti. Laçin, “İbis Kayseri Oteli 160 odasıyla, Novotel Kayseri ise 4 suit, 2’si engelli olmak üzere 102 odasıyla bu ayın başında hizmete girdi. Resmi açılışımızı nisan sonu, mayıs başı gibi yapacağız” dedi. Novotel ile İbis Otel’in bitişik iki binada hizmet verdiğini aktaran Laçin “Novotel biraz daha üst segmente hitap ediyor” dedi.

Edirne’ye Hilton yapılacak

Edirne’de Meriç Nehri kıyısında Hilton Oteli kurulması için başvuruda bulunan şirkete, arsa tahsisi için komisyon kurulacak. Meriç kıyısındaki arazi Hilton’a 49 yıllığına tahsis edilecek. Arsa tahsisisin sonunda, otelin 2011 yılının ikinci çeyreğinde bitmesi bekleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-marketci-leroy-bursadan-basladi_78133.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!