Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yapı Merkezi de İstanbul Bienali'nin Sponsorlarından

Yapı Merkezi’nin desteğiyle 2003 yılındaki İstanbul Bienali'nde sergilenen Cildo Meireles'in 'Evsiz Ev' adlı eseri, bu yılki sergide de yine Yapı Merkezi’nin desteğiyle gerçekleştiriliyor.

yapi.com.trbr/>

08 Eylül - 04 Kasım tarihleri arasında İstanbul Modern Sanat Müzesi'nde sergilenecek olan Uluslararası İstanbul Bienali'nde, son 20 yılda sergilenen sanat yapıtlarının en çarpıcı örnekleri 'Şimdiki Zaman Geçmiş Zaman' başlıklı sergi ile izleyicilere sunuluyor. Yapı Merkezi’nin desteğiyle 2003 yılındaki İstanbul Bienali'nde sergilenen Cildo Meireles'in 'Evsiz Ev' adlı eseri, bu yılki sergide de yine Yapı Merkezi’nin desteğiyle gerçekleştiriliyor.

Brezilyalı sanatçı Cildo Meireles 'Evsiz Ev' eserinde, düşsel bir evin farklı işlevlere sahip odaları demonte edilmişler ve birbirlerine 'sorunlu' bir şekilde bağlanan bir düzenlemeyle yeniden bir araya getirilmişler. Uygulama danışmanlığını mimar Boğaçhan Dündaralp’in yaptığı 'Evsiz Ev' fab-tek yapı sisteminin esasını teşkil eden sıva boya gerektirmeyen duvar elemanı 'kilitliblok' ve ön gerilmeli döşeme elamanı 'panelton' ile inşa edildi.

Ünversite öğrencilerinin ücretsiz ziyaret edebilecekleri İstanbul Bienal’i, 4 Kasım tarihine kadar Tophane'deki İstanbul Modern Sanat Müzesi'nde ziyaretçilere açık olacak.
http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-merkezi-de-istanbul-bienalinin-sponsorlarindan_57005.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!