Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yapı'nın Ekim Sayısı Çıktı

Yapı Dergisi'nin Ekim sayısı, Alman Mimarlık Müzesi DAM'daki "Beton ve Camdan Kayalar" sergisi ve 10. Venedik Mimarlık Bieanali üzerine özel olarak YAPI dergisi için hazırlanmış makalelerle dikkat çekiyor.

yapi.com.tr
Yapı'nın Ekim Sayısı Çıktı

b>Yapı Dergisi'nin Ekim sayısı, Alman Mimarlık Müzesi DAM'daki "Beton ve Camdan Kayalar" sergisi ve 10. Venedik Mimarlık Bieanali üzerine özel olarak YAPI dergisi için hazırlanmış makalelerle dikkat çekiyor. Dergide ayrıca mekân kurgularıyla öne çıkan mimari projeler ve içmimari tasarımlar geniş yer buluyor.

Beton ve Camdan Kayalar
Almanya'da 5 Kasım'a kadar sürecek olan Alman Mimarlık Müzesi - DAM'daki "Beton ve Camdan Kayalar" sergisi Alman Mimar Gottfried Böhm'ün mimari yapıtlarına odaklanıyor. Derginin Ekim sayısında sergi küratörü Dr. Wolfgang Voigt'in YAPI Dergisi için özel olarak kaleme aldığı yazısı yer alıyor.

Norveç'te Yelkenliler
Mimari tasarımı Gudmundur Jonsson Arkitektkontor'a ait olan Norveç'teki Norveg - Sahil Kültürü Merkezi bölgenin geleneksel balıkçılık kültürünü tam anlamıyla temsil ediyor. Üç yelken biçimindeki yapı, modern gemilerle geleneksel yelkenlileri birleştiren bir forma sahip.

Öğrenci Yaşam Merkezi
Cincinnati Üniversitesi kampusunda yer alan Joseph A. Steger Öğrenci Yaşam Merkezi'nin mimari tasarımı Moore Ruble Yudell Architects'e ait. Bulunduğu alanı ince ve uzun formuyla kateden Öğrenci Yaşam Merkezi, bir hareket ve etkileşim aracı olarak geliştirilmiş.

Yeni Kentsel Alanlar
Mimari tasarımı Ayhan Usta ve Gülay K. Usta'ya ait olan Sivas 2010 Kentsel Tasarımı - Fuar, Kongre ve Kültür Merkezi'nde, yeni kentsel yaşam mekânını tanımlayan mimari öğeler Cumhuriyet'in temel hedefi olan modern bir toplum yaratma isteğinin yansıması olarak çağdaş ve rasyonel bir dile sahip.

"Kutu İçinde Kutu"
İç mekân tasarımıyla dikkat çeken Pollack Evi, Chicago'da yer alıyor. Loft benzeri, "kutu içinde kutu" konseptli daire, içinde yüzen başka bir katı barındırıyor. Evin içmimari tasarımı Alexander Gorlin Architects tarafından yapılmış.

Babylon Alaçatı, Çeşme
Mimari tasarımı TRafo Mimarlar'a ait olan Babylon Alaçatı, Çeşme 2500 kişilik bir konser alanı barındırıyor. Mekân kurgusuyla dikkat çeken yapı, güneş ve rüzgârdan hem korunmak, hem de yararlanmak için detaylandırılarak tasarlanmış.

Onuncu Venedik Mimarlık Bienali
Onuncu Venedik Mimarlık Bienali hakkında Mimarlık tarihçisi ve eleştirmeni Olaf Bartels'in YAPI Dergisi Ekim sayısı için özel olarak kaleme aldığı yazı, bienalden izlenimler sunuyor. Bienal dünya şehirleri, toplumları ve mimarlığını irdeliyor.

Modernizmin Sıcak Saatleri
Bu yıl dördüncü Akmerkez sanat buluşmasına yepyeni bir ivme katan çok çarpıcı bir etkinlikle, on iki sanatçının boyadığı kumaşlar büyüleyici elbiselere dönüştürülmüş. Gülseli İnal, Akmerkez'deki sergileri ve bu büyüleyici elbiseleri anlatıyor yazısında...

Ayrıca;
- Tarihi Kentsel Alanlarda Sürdürülebilirlik Düzeyinin Ölçülmesi için bir
Model Önerisi; Beser Oktay, Şebnem Önal Hoşkara
- Mimari Yaratıda Amaç ve Araç Sorunu Üzerine bir Deneme; Açalya Allmer
- Uluslararası İnşaat Sektörüne Giriş Yöntemleri; Suat Günhan, David Arditi
- Kum Heykel Sanatı; Gökçen Firdevs Yücel
- Tasarımda Bir Kilometre Taşı Kült Tasarım Örneği: R90S; Sinan Özgen

YAPI Ekim sayısında.........

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapinin-ekim-sayisi-cikti_48678.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!