Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

YAPI’nın KASIM Sayısı Çıktı!

YAPI Dergisi’nin Kasım sayısında Arup Associates’in tasarladığı Londra’daki “Ropemaker Place” projesine geniş yer veriliyor. Derginin Kasım sayısında Türkiye’den ve yurtdışından proje ve uygulamalarla, çeşitli konulara ilişkin makaleler yer alıyor.

yapi.com.tr
YAPI’nın KASIM Sayısı Çıktı!

A href="http://www.yapidergisi.com" target=_blank>YAPI Dergisi’nin Kasım sayısında Arup Associates’in tasarladığı Londra’daki “Ropemaker Place” projesine geniş yer veriliyor. Derginin Kasım sayısında Türkiye’den ve yurtdışından proje ve uygulamalarla, çeşitli konulara ilişkin makaleler yer alıyor.

“Çakma” Selimiye!...

Doğan Hasol, derginin Kasım sayısındaki “‘Çakma’ Selimiye!...” başlıklı yazısında; “Yapılacak iddialı bir cami için kuşkusuz en doğru yol bir mimari proje yarışması açılmasıdır” diyor.

“Ropemaker Place”

Londra’daki “Ropemaker Place” mimari tasarımını Arup Associates’in yaptığı 20 katlı bir büro binası. Proje, geniş ve süreklilik arz eden kat alanlarıyla açık ve net bir dolaşıma izin verecek biçimde tasarlanmış.

West Thames Koleji

Proje genelinde bütünleştirici, sürekliliğe sahip bir kampus oluşması amaçlanmış; öyle ki yeni yapılar, farklı dönemlere ait tescilli yapılar arasında bir süreklilik oluşturuyor. Mackenzie Wheeler Architects’in tasarladığı West Thames Koleji Londra, İngiltere’de bulunuyor.

“8 House”

Mimari tasarımını, BIG - Bjarke Ingels Group’un yaptığı Kopenhag, Danimarka’daki “8 House”un özgün tasarımının temelinde, farklı yaşam ve ticaret işlevlerini ayrı ayrı bloklara dağıtmaktansa, yatayda bir araya getirme fikri yatıyor.
               
M1 Meydan Merter Alışveriş Merkezi

İçinden geçilebilir olmasının avantajıyla çevredeki konut bölgeleri arasında bir kullanıcı etkileşimi sağlayacak ve rastlaşma noktası olarak da çevresel değer kazanacak olan, Tabanlıoğlu Mimarlık’ın tasarladığı bu yapıda, çeşitli yeme-içme lokasyonları ve teras alanlarıyla alışverişin dışında buluşma mekânları bulunuyor.

Güneşli Kule

Suyabatmaz Demirel Mimarlık tarafından tasarlanan Güneşli Kule, uzun süreli ve farklı amaçlarla kullanıma olanak sağlayan ve kullanıcılarının yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen bir yapı. Güneşli Kule, düşey kütlesinin boşaltılması ile elde edilen yataylıkla bulunduğu çevreyle ilişki ve empati kuruyor.

Samuel de Champlain Gezisi

Peyzaj tasarımını “Daoust Lestage Williams Asselin Ackaoui Option Aménagement” konsorsiyumunun yaptığı Samuel de Champlain Gezisi, Kanada’nın Québec kentinde yer alıyor. Proje, St. Lawrence Nehri’nin iki yakasının canlandırılmasına katkı sağlarken, kent ve çevresinde de sağlıklı çevre ve ekonomi bağlamında önemli bir etki yaratıyor.

Ayrıca;

Mimari Mirasın Korunması Üzerine Gözlemler; Doğan Kuban
Marmara ve Haliç Surlarında Onarımlar; Zeynep Ahunbay
Tasarım Sürecinde Ortaklık: Mimarın Lider Rolü ve Başarı Faktörleri; Pınar Kılıç, Zeynep Doğan, Murat Günaydın
Burgundy Şarap Bar/Restoran; Works. PSLAB
Şantiye Tasarım Vardiyası; Şaha Aslan
Ağaç Köklerinin Binalarda Hasar Oluşturma Mekanizmaları; Paki Turgut
Gerçeğin Gevşek Sınırları ve Belirsizin Kesinliği; Emine Köseoğlu
Resimde Kristal Aktivasyon; Gülseli İnal

YAPI Kasım sayısında...

Yapı Dergisi'ni satın almak ya da dergiye abone olmak için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapinin-kasim-sayisi-cikti_83565.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!