Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

YAPI’nın KASIM Sayısı Çıktı

YAPI Dergisi’nin Kasım sayısında Şanal Mimarlık’ın tasarladığı Doluca Şarapçılık Üretim Tesisi projesine geniş yer veriliyor. Ayrıca dergide çeşitli konulara ilişkin makaleler de yer alıyor.

yapi.com.tr
YAPI’nın KASIM Sayısı Çıktı

YAPI Dergisi’nin Kasım sayısında Şanal Mimarlık’ın tasarladığı Doluca Şarapçılık Üretim Tesisi projesine geniş yer veriliyor. Ayrıca dergide çeşitli konulara ilişkin makaleler de yer alıyor.

“50 Yıl Öncesi, Bugün ve Sonrası...”

Doğan Hasol, derginin Kasım sayısındaki “50 Yıl Öncesi, Bugün ve Sonrası...” başlıklı yazısında; “Bugün siyasete de, topluma da, kültüre de kırsallık egemendir. Kentlerimiz bunun aynasıdır” diyor.

Doluca Şarapçılık Üretim Tesisi

Çerkezköy’deki Doluca Şarapçılık Üretim Tesisi’nde Şanal Mimarlık’ın yaptığı mimari tasarım basit, doğal, ekonomiktir ve enerjisini manzaralar, ölçek ve sekansın dramatik kurgusuna odaklamıştır.

“Trump Towers”

Brigitte Weber Mimarlık’ın tasarladığı Şişli, İstanbul’daki “Trump Towers” projesinde Yükselen ve alçalan dinamik form, bağımsız gibi görünen iki kütlenin ortadaki daha saydam kütle çevresinde, birbirine zıt yönlerdeki hareketi ile narin bir yapıya kavuşmuştur.

Avrupa Merkez Bankası

COOP HIMMELB(L)AU’nun tasarladığı 185 metre yüksekliğindeki, çokgen biçimli ikiz kuleler, Frankfurt kent siluetine yeni bir kent simgesi kazandıracak.

Kraliyet Kulesi

Suudi Arabistan’ın Cidde kentindeki Kraliyet Kulesi tasarımı, teknolojik olmakla birlikte belirgin biçimde organik olma özelliği taşıyor. İnce uzun, zarif, asimetrik kütlesi ile kule, gökdelen tasarımında da bir sürekliliğe, evrime ve arınmaya işaret ediyor. Projenin tasarımı Adrian Smith+Gordon Gill Architecture’a ait.
               
Expo 2012 Yeosu, Türkiye Pavyonu

Yazgan Mimarlıık’ın tasarladığı Kore’nin Yeosu kentinde yer alacak mekânın başlıca sergi elemanları; saydam, cam, dikdörtgen prizmalardır. Rampalar bu prizmaların çevresinde konumlanır, sürekliliği kesintiye uğramayan doğrusal bir dolaşım hattı belirtir.

ING Bank Ümraniye IT & Operasyon Binası

Mimari tasarımı Has Mimarlık’a ait olan projede bilişim teknolojisi açısından en güncel donanımın kullanılması hedeflenirken, öte yandan işverenin, çalışan sağlığı ve motivasyonu için en üst düzeydeki amaçları tasarımı yönlendirmiştir.

Kırmızı Başlıklı Kızın Evi

Elektronik kitaplar ve özellikle de internet, Grimm kardeşlerin öykülerinden “Kırmızı Başlıklı Kız”daki kötü kurda benzer biçimde kitapları tehdit ediyor. Arda Karasu’nun yazısında Berlin Üniversitesi’ndeki Grimm Kardeşler Kütüphanesi’nden yola çıkılarak bu konuya değiniliyor.

Ayrıca;

- Alt ve Orta Gelir Grubuna Yönelik Toplu Konut Alanlarında Yaşayanların Sesi (Duyuluyor Mu?); Ebru Çubukçu, Gizem Erdoğan, Ceyda Sarıca
- Erken Anadolu Mimarlığı’nda Mihrap Önü Kubbeli Camiler İçerisinde Malatya Ulu Camisi’nin Yeri; Alev Erarslan
- İçmimarlık Eğitimi ve Çevre Tasarımı: Galata’da Deneysel Çalışmalar; Garip, Derya Adıgüzel
- Sekizin Mucizesi; Gamze Kaya
- İstanbul Sanat Gündemine İlişkin Yorumlar; Gülseli İnal / Zeliha Burtek

YAPI Kasım sayısında...

Yapı Dergisi'ne abone olmak ya da satın almak için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapinin-kasim-sayisi-cikti_89616.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!