Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Taklit Sınır Tanımıyor

YAPI’nın NİSAN Sayısı Çıktı

YAPI Dergisi’nin Nisan sayısında Zaha Hadid Architects’in 2012 Londra Yaz Olimpiyatları için tasarladığı Su Sporları Merkezi’ne geniş yer veriliyor. Derginin Nisan sayısında ayrıca Türkiye’den ve yurtdışından proje ve uygulamalarla, çeşitli konulara ilişkin makaleler yer alıyor. Ayrıca YAPI Dergisi NİSAN sayısıyla birlikte ücretsiz “YAPIDA

yapi.com.tr
YAPI’nın NİSAN Sayısı Çıktı

YAPI Dergisi’nin Nisan sayısında Zaha Hadid Architects’in 2012 Londra Yaz Olimpiyatları için tasarladığı Su Sporları Merkezi’ne geniş yer veriliyor. Derginin Nisan sayısında ayrıca Türkiye’den ve yurtdışından proje ve uygulamalarla, çeşitli konulara ilişkin makaleler yer alıyor. Ayrıca YAPI Dergisi NİSAN sayısıyla birlikte ücretsiz “YAPIDA EKOLOJİ” eki veriyor.

“Yapıda Ekoloji Eki”

Bu yıl beşincisini hazırlanan Yapıda Ekoloji ekinin gündem maddesini ÇEDBİK’in Aralık 2012’de çalışmalarını tamamlayarak son şekli verilmek üzere görüşe açacağı Konut için Yeşil Bina Sertifikası oluşturuyor. Ayrıca Yeşil Kampus konusu, Özyeğin Üniversitesi Kampusu ve ODTÜ KKK örnekleriyle ele alınıyor. İspanya Yeşil Bina Konseyi’nin deneyimlerini aktardığımız bu ekte Küçükçekmece Belediyesi’nin Çevreci  Yeni Hizmet Binası inceleniyor. EKB almış binaların istatistiği, Çevre Dostu Binalar ve Teşvikler, AB bünyesinde Yeşil Bina satınalma ölçütleri vb konuların yanısıra çevredostu tasarım ve bina örnekleri de ekte ilgi çekici başlıkları oluşturuyor.

“Olaylar-Yorumlar”

Doğan Hasol'un derginin Nisan sayısındaki “Olaylar-Yorumlar” başlıklı yazısı; “Türkiye Bugünün Dünyasının Neresinde?”, “Paris’e Liman, İstanbul’a Köprü...” ve “Yanlışlardan Doğrular Çıkmıyor!” alt başlıklarından oluşuyor.

Su Sporları Merkezi

Zaha Hadid Architects’in 2012 Londra Yaz Olimpiyatları için tasarladığı Su Sporları Merkezi’nin dalgalı çatısı, su yüzeyindeki bir dalga gibi yerden yükselerek, akışkanlık bağlamında birleştirici rol oynuyor.

“La Grajera” Şaraphanesi

Virai Arquitectos’un tasarladığı proje İspanya’nın La Rioja kentinde yer alıyor. Projede, şaraphanenin varlığını belirgin kılmakla peyzaj ile bütünleşme arasında bir denge kurulması amaçlanmış. Yapı, ormana doğru uzanırken, hacimler arazinin engebelerini izliyor.

RCS Mediagroup B5 Binası

Tasarımın ana öğesi olarak öne çıkan cepheler, alanın sınırlarını belirleyen çevredeki yapılarla ilişki kurarken, içerideki çalışma mekânlarının da mekânsal kalitesini ve esnekliğini artırmış. Barreca & La Vara’nın tasarladığı proje İtalya’nın Milano kentinde yer alıyor.
               
TT Arena GS Store

GS Proje Koordinatörlüğü tarafından tasarlanan İstanbul’daki TT Arena GS Store, dolaşımı kapatmayan, aksine iç-dış birliği sağlayan, taraftarı içine alan üst örtü olarak düşünülmüş.

Kale Kilit Güvenlik Merkezi

Yaratılan labirent etkisi sayesinde İstanbul, Levent’teki mekânda, keşfe açık ve sürprizler barındıran bir müşteri yolculuğu kurgusu oluşturulmuş. Projeyi ‘i-am’ associates tasarlamış.

Türk Hava Yolları CIP Lounge

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki salonun tasarım yaklaşımına var olan havalimanı kabuğunun altında yeni bir kabuk, mekân içinde ikinci bir mekân oluşturma fikri temel oluşturuyor. Projenin tasarımı Autoban’a ait.

Kentsel Dönüşüm’ün Almancası

Hatice Mert Yunak’ın yazısı Almanya’da kentsel dönüşüm anlamında yeni bir ufuk açarak, 2012 İşveren Ödülü’nü alan “Erfttal Konut Projesi”ni inceliyor.

MAXXI: “Dalmaya Uygun Bir Tarla”

E. Ümran Topçu yazısında “MAXXI, önce mekânlar ve sonra tahrik edici sanat eserleri ile eşsiz bir dalış şansı veriyor ziyaretçisine. Bu dalış, benim gibi ilk ziyaretini yapanlara çok heyecanlandırıcı ve hoşnut edici bir deney yaşatıyor” diyor.

Ayrıca;

- Bursa’da Bir Dünya İncisi: Irgandı Köprüsü; Mehtap Sağocak
- Ahşap Kafes Yapıların Dünü, Bugünü; Didem Güneş Yılmaz, Z. Canan Girgin
- Yapı Kullanma İzni Alım Süresi; Setenay Kontbay, Sevgi Zeynep Doğan, H. Murat Günaydın
- Endüstri Tasarımından Tasarım Endüstrisine: Eero Holstila ile Söyleşi; Saltuk Özemir
- Hareketli Kadraj Ölümsüz Kare; Gülseli İnal

YAPI Nisan sayısında...

Dergiyi satın almak ya da abone olmak için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapinin-nisan-sayisi-cikti_91363.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!