Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

‘Yargı Botter Han’da İşgale Son Verecek’

2. Abdülhamid’in Bahriye Nazırı Hasan Hüsnü Paşa’dan miras kalan İstiklal Caddesi’ndeki Botter Han’ın işgal edildiği gerekçesiyle yargıya başvuran Tuli Kamhi ve Emine Resa Selbes, yargının işgale son vereceğine inandıklarını belirtti.

Milliyet Gazetesi
‘Yargı Botter Han’da İşgale Son Verecek’

2. Abdülhamid’in Bahriye Nazırı Hasan Hüsnü Paşa’dan miras kalan İstiklal Caddesi’ndeki Botter Han’ın işgal edildiği gerekçesiyle yargıya başvuran Tuli Kamhi ve Emine Resa Selbes, yargının işgale son vereceğine inandıklarını belirtti. Kamhi ile Selbes’in avukatı, yaptığı açıklamada Botter Han’ın tapusunun uzun bir hukuki sürecin ardından 2006’da kesinleşen mahkeme kararıyla kendileri adına tescil edildiğine dikkat çekerek, şöyle dedi:

“Kamhi’nin Selbes’ten pay satın aldığı yönündeki bilgi ve beyanlar gerçek dışıdır. Bina ile ilgili olarak on yıllardan beri dayanıksız iddialarda bulunan ve maliki muris Zeynep Oyvar ile hiçbir irtibat ve ilintileri olmayan sözde varisler kesinleşmiş mahkeme kararları nedeniyle hukuken hak elde edemeyeceklerini anladıkları için, bayram tatili boşluğundan istifadeyle fiili ve fiziki bir işgal ile sahibi bulunmadıkları sahaları ‘kiraya’ vermek gibi hukuksuz ve abesle iştigal saydığımız eylemlere kalkışmışlardır. Mütecavizler hakkında gerekli suç duyuruları ve bina sahiplerinin haklarını koruyacak hukuki girişimler başlatılmış olup, idari makamların ve yargı mercilerinin haklılığımız yönünde süratle karar üreterek işgale son verileceğine inancımız tamdır.”

ETİKETLER: gayrimenkul kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/yargi-botter-handa-isgale-son-verecek_89004.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!