Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yargı da Zümrüt Apartmanı'nın Altında

Konya'da çöken Zümrüt Apartmanı davasında sorumluluğu bulunan belediye, ölenlerin yakınlarına yasal tazminatı ödüyor, ancak faizleri ödemeyi reddediyor.

BirGün Gazetesi
1


onya'da çöken Zümrüt Apartmanı davasında sorumluluğu bulunan belediye, ölenlerin yakınlarına yasal tazminatı ödüyor, ancak faizleri ödemeyi reddediyor. Mağdurlar olaya tepki gösterirken belediye yetkilileri ise, "Tek resmi kurum biz olduğumuz için bütün sorumluluk üzerimize kaldı" diyerek kendini savunuyor.

Konya'nın Selçuklu ilçesinde 2 Şubat 2004 tarihinde çökerek 92 kişiye mezar olan Zümrüt Apartmanı davasında ölenlerin yakınları tarafından açılan davalar bir hukuk skandalini gözler önüne serdi. Bugüne kadar açılan 60 davanın 32'si sonuçlanırken mahkeme tarafından olayda sorumluluğu bulunduğuna karar verilen Selçuklu Belediyesi 2 milyon YTL'ye yakın ceza ödedi an-

cak mağdurlara ödenmesi gereken yasal tazminatı bir türlü ödemedi. Belediye bu tutumuna gerekçe olarak, davaya konu tek resmi taraf oldukları için tazminatları ödemek zorunda kaldıklarını ancak çöken binanın müteahhitinden tahsilat yapamadıklarından faizleri ödeyemediklerini açıkladı.

Hukuk mücadelesi sürüyor
Zümrüt Apartmanı faciasında oğlu, gelini ve torununu kaybeden Güner ve Ali Emiroğlu çiftinin avukatı Orhan Özer, Konya 2. İdare Mahkeme-si'nin kararıyla Selçuklu Belediyesi'ni 128 bin YTL tazminat ödemeye mahkûm ettirdiklerini, buna karşın belediyenin tazminatı yasal faiziyle birlikte ödemediğini iddia etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yargi-da-zumrut-apartmaninin-altinda_58584.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • ben yorum yerine bilgi istiyorum.Bu olayda belediye kişi bası tazminat ne kadar ödedi, alan varsa bildirirse sevinirim, çünkü şaibelerle dönen olaylar var tesekkür. yilmaz_bilgin@mynet.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!