Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yarım İş Kalmayacak

Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur'un, "Narlıdere'yi unutma" çağrısına kulak veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, yarım kal

Yeni Asır
Yarım İş Kalmayacak

b>Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur'un, "Narlıdere'yi unutma" çağrısına kulak veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, yarım kalan tüm projelerin tamamlanacağı müjdesini verdi. Başkan Piriştina, Cem Kültür ve Sanat Evi, Narbel yolu, Limanreis ve Sahilevleri kıyı düzenlemesi ile pazar yeri istinat duvarı projelerinin en kısa sürede hayata geçeceğini söyledi.
Limanreis ve Sahilevleri kıyı düzenlemesi ihalesinin önümüzdeki hafta yapılacağını kaydeden Başkan Piriştina, "Narlıdereliler, isteklerine kavuşacak" derken, Başkan Batur'da "Piriştina'ya Narlıdere'yi unutmadığı için teşekkür ederiz" diye konuştu.

Hepsi yapılacak
Büyükşehir Belediye Başkanı Piriştina, Narlıdereliler'in yıllardır bekledikleri çalışmalarla ilgili şunları söyledi:
"Sahilevleri ve Limanreis kıyı düzenlemelerinin projeleri hazır, ihale tarihleri de belirlendi. Her iki çalışma da Narlıdere için önemli çalışmalar. Aynı şekilde Narbel yolunu da tamamlıyoruz. Daha önce başladığımız proje, teknik sorunlar ve jeolojik etüdler nedeniyle yarım kalmıştı. Narlıdereliler isteklerine kavuşuyor. Göreve geldiğimiz ilk günlerden itibaren Narlıdere'de çeşitli çalışmalar yaptık. Dere yatakları ıslah edildi, alt yapı çalışmaları yapıldı. Belediye Başkanı Abdül Batur'da bizden destek istedi. Öncelik sırasına göre çalışmaları yapıyoruz. En kısa sürede tüm eksiklikler tamamlanacak ve Narlıdereliler rahat edecek."

Hep bizimleydi
Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur da, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina'ya teşekkür ederek şöyle konuştu:
"Başkan Piriştina, bizim taleplerimize büyük bir duyarlılıkla yaklaştı. Unutmadığı için kendisine Narlıdere halkı adına teşekkür ediyoruz. Piriştina, ilçemizi bugüne kadar hep hatırladı bu çalışmalarla da hatırlamaya devam edeceğini gösterdi."


NARBEL yolu tamamlanıyor
Narbel ve Narkent Toplu Konut Alanları'ndaki 15 bin konutta yaşayan vatandaşların ulaşım sıkıntısına çözüm bulacak olan yol çalışması da "Piriştina onayından" geçti. Zeytin Sokak'tan başlayan 2.5 kilometrelik yol, vatandaşların Mithatpaşa Caddesi'nin trafik yükünü çekmeden Narbel Konutları'na gidebilmelerini sağlayacak.

Cemevi bitecek
Narlı Mahallesi'nde bulunan 250 yıllık Cemevi, restore edilecek. Böylece, Piriştina, 2.5 yıl önce Narlıdere Pir Sultan Abdal Parkı'nın açılış töreninde verdiği sözü yerine getirecek. Projenin maliyeti yaklaşık 350 milyar lira olacak.

İstinat duvarı
Narlıdere Uzay Çatılı Pazar Yeri'nin yapımı sırasında Altınvadi Caddesi'nde oluşan kaymayı önlemek için İzmir Büyükşehir Belediyesi, alana istinat duvarı yapacak. Duvar, 12 metre yüksekliğinde ve 200 metre uzunluğunda olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yarim-is-kalmayacak_8555.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!