Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yarım Kalan Proje Tutarları Bütçeden Fazla

Türkiye'nin yarım kalan yatırımlarının tamamlanabilmesi için 105 katrilyon gerektiği, 2002 bütçe büyüklüğü olarak açıklanan 98 katrilyonu da aştığı be

Yapı Dergisi/241ürkiye'nin yarım kalan yatırımlarının tamamlanabilmesi için 105 katrilyon gerektiği, 2002 bütçe büyüklüğü olarak açıklanan 98 katrilyonu da aştığı belirtildi. 5 Kasım 2001 tarihli Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan Fatma Koşar'ın araştırmasında bu yatırımlar arasında 16 yıldır tamamlanmayan hidroelektrik santralları, otoyollar, kültür merkezleri sayılıyor.
DSİ'nin kaynak yetersizliği nedeniyle bitim tarihlerini sürekli değiştirdiği hidroelektirk santralı projelerinin arasında yapımına 1985'te başlanan Tunceli'deki Mercan Hidroelektrik Santralı, 1994-95 yıllarında yapımlarına başlanan Bursa, İçel, Konya, Çorum ve Ordu'daki santrallar yer alıyor. Ağrı, Tatvan, Tunceli, Borçka, Elazığ, Hakkâri, Antalya ve Balıkesir'deki çok sayıda sağlık ocağı da hâlâ ödenek beklerken kültür merkezlerinin tamamen gözden çıkarılmış olduğu görülüyor. Adıyaman Besni, Antalya Elmalı, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kayseri kültür merkezleri inşaatlarına 1976'da, Sivas Şarkışla kültür merkezi inşaatına 1979'da başlanmış olmasına karşın bu yatırımların hâlâ bitirilemediği görülüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yarim-kalan-proje-tutarlari-butceden-fazla_366.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!