Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yarımada Kuşatma Altına Alınıyor

Çevre ve Orman Bakanlığı’nın, Dardanel firmasının Japon ortaklarına, Karaburun’un Toprakada bölgesinde yıllık 1840 ton kapasiteli orkinos balığı üretim tesisine izin verdiği bildirilirken, Seferihisar’da yaşama geçirilmek istenen benzer yatırıma yönelik tepkiler de büyüyor. Karaburun’da yapılmak istenen çiftliğin, 100 bin kişinin yaşadığı bir

Cumhuriyet GazetesiÇevre ve Orman Bakanlığı’nın, Dardanel firmasının Japon ortaklarına, Karaburun’un Toprakada bölgesinde yıllık 1840 ton kapasiteli orkinos balığı üretim tesisine izin verdiği bildirilirken, Seferihisar’da yaşama geçirilmek istenen benzer yatırıma yönelik tepkiler de büyüyor. Karaburun’da yapılmak istenen çiftliğin, 100 bin kişinin yaşadığı bir şehir kadar kirlilik ve atık üreteceğini savunan çevreciler, bölgenin geleceğinin yok edildiğini söylediler.

Yarımada Çevre Platformu Sözcüsü Ümit Bora, Çeşme Yarımadası’ndaki çok sayıda balık çiftliğinin yarattığı kirliliğin nasıl temizleneceğinin tartışıldığı bir dönemde, yeni izinlerin verilmesine tepki gösterdi.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nun, 1994 yılında İstanbul İSKİ’de yanında görev yapan Mehmet Ceyhan’ı İzmir Çevre ve Orman İl Müdür Vekili olarak atadığı günden bu yana, yarımadanın hemen her yerine yeni balık çiftliği izinleri verildiğini öne sürdü.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yarimada-kusatma-altina-aliniyor_71252.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!