Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yasa TOKİ'ye İlaç Gibi Geldi

Konut ve sermaye piyasası açısından önemli imkanlar sağlayan kamuoyunda mortgate (tutsat) olarak bilinen konut finansman sistemine ilişkin yasada son dakikada yapılan değişiklik ile Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) önü açıldı.

Yeni Şafak Gazetesionut ve sermaye piyasası açısından önemli imkanlar sağlayan kamuoyunda mortgate (tutsat) olarak bilinen konut finansman sistemine ilişkin yasada son dakikada yapılan değişiklik ile Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) önü açıldı. Meclis'te dün son dakikada kabul edilen önerge ile TOKİ'ye bütün gayrimenkul satışlarından kaynaklanan alacakları teminat göstererek, menkul kıymet ihraç ederek, kaynak sağlama olanağı getirildi.

TOKİ Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, gayrimenkul satışlarından 6-7 milyar YTL alacaklarının bulunduğunu belirterek, “Bu düzenleme bize ilaç gibi geldi. 1 milyar YTL'lik alacağımız karşılığında menkul kıymet ihraç etsek finansman sorunlarımızı çözeriz” dedi. Diğer taraftan tutsat yasası ile TOKİ'ye iskan ruhsatı almış gayrimenkul satışlarından kaynaklanan alacaklarını finansman kuruluşlarına devretme olanağı getirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yasa-tokiye-ilac-gibi-geldi_52085.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!