Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yaşar Aşçıoğlu: Türkiye'de 10 Milyon Kişi Ölür

Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, Japonya'da meydana gelen depremle aynı şiddette veya ona yakın 8'i geçen herhangi bir depremin İstanbul'da 10 milyon kişinin ölmesine neden olacağını iddia etti.

yapi.com.tr / AA
Yaşar Aşçıoğlu: Türkiye'de 10 Milyon Kişi Ölür

Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, Japonya'da meydana gelen depremle aynı şiddette veya ona yakın 8'i geçen herhangi bir depremin İstanbul'da 10 milyon kişinin ölmesine neden olacağını iddia etti. Emlak Müşavirleri Federasyonu (EMFED) tarafından düzenlenen, ''Gayrimenkul Paneli''nde konuşan Aşçıoğlu, bunun için kentsel dönüşüm projelerini çok hızlı yapmak gerektiğine işaret ederek, ''yapı bakanlığı'' kurulması ve bu bakanlık üzerinden planların hızlı bir şekilde geliştirilmesi gerektiğini söyledi. Aşçıoğlu, Japonya'da meydana gelen depremle aynı şiddette veya ona yakın, 8'i geçen herhangi bir depremde İstanbul'da 10 milyon kişinin öleceğini savundu.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Murat Kurum da Emlak Konut GYO'nun borsaya girmeden önce, borsadaki GYO'ların yüzde 30'lara varan iskontolarla işlem gördüğüne işaret ederek, ''Emlak Konut GYO'nun borsaya girmesiyle bu iskonto oranları düştü ve Emlak Konut olarak biz primli işlem görüyoruz'' diye konuştu.
    
''TOKİ 'her şeyi biz yapalım' anlayışından vazgeçmeli''
    
Sağlık ve Turizm eski Bakanı Bülent Akarcalı da Odadaki ''komisyoncu'' kelimesinin kalkmasını isteyerek, ''Sizler komisyoncu değilsiniz, müşavirsiniz. Sermaye birikiminde en büyük rolü oynuyorsunuz'' şeklinde konuştu.
    
Tapu ve Kadastrolular Derneği Başkanı İbrahim Bozan ise Türkiye'de gayrimenkulün bir yatırım aracı olduğunu, bunun yılda 20 milyon vatandaşın tapu müdürlükleri ile karşı karşı gelmesine neden olduğunu kaydetti. Bozan, artık TOKİ ve müteahhitlerin ''her şeyi biz yapalım'' anlayışından vazgeçmesi gerektiğine işaret etti.
    
EMFED Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Kaymakçı da 2007 yılında 5 derneğin öncülüğünde kurulan federasyonun, tüm emlakçıları tek çatı altında topladığını belirtti. Kaymakçı, Emlak Müşavirliği Kanun Tasarısı'nın gecikmeden yasalaşmasını istedi.

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/yasar-ascioglu-turkiyede-10-milyon-kisi-olur_86258.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!