Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yaşar: Boya Kullanımı Artmalı

Yaşar Holding Başkanı Yaşar, Türkiye’de kişi başına boya kullanımının 4 kilogramı bulduğunu belirterek, bu rakamın artması gerektiğini söyledi.

NTV-MSNBC
Yaşar: Boya Kullanımı Artmalı

b>Yaşar Holding Başkanı Yaşar, Türkiye’de kişi başına boya kullanımının 4 kilogramı bulduğunu belirterek, bu rakamın artması gerektiğini söyledi.
Yaşar Topluluğu Başkanı Selçuk Yaşar, Türkiye’de fert başına 4 kilogram boya kullanıldığını belirterek, bu rakamın artmasının şart olduğunu söyledi. Yaşar, yaptığı açıklamada, fert başına kullanılan boya miktarının Yunanistan’da 18, Japonya’da 17, ABD’de 22 litre olduğunu belirterek, “Türkiye’de fert başına 4 kilogram boya kullanılıyor. Yurtdışındaki rakamlara bakıldığında, Türkiye’deki boya sektörünün oldukça gelişmeye açık olduğu ve potansiyelinin fazla olduğu görülüyor” dedi.
Boya kullanımının artırılması amacıyla DYO kervanlarını bütün Anadolu’ya yaydıklarını, boya kursları açarak, bayanları boya yapmaya teşvik ettiklerini bildiren Yaşar, şunları söyledi:
“Boya tüketiminin artması için, hane halkına yönelik faaliyetleri artırmak lazım. Buna yönelik DYO boya kervanını Anadolu’da gezdiriyoruz. Büyükşehirlerdeki alışveriş merkezlerinde birebir tanıtım yapıyoruz. Boya alışkanlığını hobi olarak evlere sokmamız lazım. Boyanın sadece koruma amaçlı bir ürün olmaktan çıkarılması, renk ahenginin ön plana çıkarılması gerek. Bir ev hanımı boş zamanında eline fırçayı alıp, sandalyesini ya da balkon demirini boyayabilmeli.”

RUJ HARİÇ HER TÜRLÜ BOYA
DYO’nun hep ilkleri gerçekleştirmeyi amaçladığını, bayanların kullandığı ruj haricinde her türlü boya çeşidini ürettiklerini dile getiren Selçuk Yaşar, deniz, inşaat, otomotiv, tekstil, mobilya ve sanayi boyaları üretiminin sürdürüldüğünü, matbaa mürekkepleri üretiminde de ilk sırada geldiklerini söyledi.
Yaşar, boyacılığa 1940’lı yıllarda babası Durmuş Yaşar’ın İzmir Odun Pazarı’ndaki mağazasında tezgahtarlıkla başladığını anlatarak, “Tezgahtarlık çok önemlidir. Çünkü tezgahtar, istediği boyayı müşterisine satan kişidir. DYO, ilk Türk boya markasıdır ve Türkiye’nin tek milli boya fabrikasıdır” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yasar-boya-kullanimi-artmali_1834.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!