Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yataş 'Tek Çatı' Sistemiyle Yatağın 'Zara'sı Oluyor

Maliyetleri azaltmak ve üretim şirketi olmaktan çıkıp perakende odaklı bir şirket olmak amacıyla yeniden yapılanma kararı aldıklarını belirten Yataş Genel Müdürü Nuri Öztaşkın, bu şekilde halka açık olan şirketin yatırımcısına da kazandırmak istediklerini söyledi. Böylece dağınık olan yapıyı daha yönetilebilir ve kontrollü hale getireceklerini

Sabah Gazetesi
Yataş 'Tek Çatı' Sistemiyle Yatağın 'Zara'sı Oluyor

Yönetimi ikinci kuşağın devraldığı Yataş'ta Genel Müdür Nuri Öztaşkın, 150 Yataş Home mağazasını ev dekorasyon zinciri yapacaklarını söyledi. Maliyetleri azaltmak ve üretim şirketi olmaktan çıkıp perakende odaklı bir şirket olmak amacıyla yeniden yapılanma kararı aldıklarını belirten Yataş Genel Müdürü Nuri Öztaşkın, bu şekilde halka açık olan şirketin yatırımcısına da kazandırmak istediklerini söyledi. Böylece dağınık olan yapıyı daha yönetilebilir ve kontrollü hale getireceklerini kaydeden Öztaşkın, operasyonları da hızlandıracaklarını ifade etti.

Mobilyada Corners ve Enza ile yatak, yorgan ve yastıkta Puffy Center'larla ciddi bir ivme yakaladıklarını dile getiren Öztaşkın, Yataş Home'ları ise yatak odaları dışında eve dair her şeyin satılacağı zincir mağazalara dönüştüreceklerini ifade etti. "Sektörün Zara'sı olmak istiyoruz. İnsanlara uygun fiyata mobilya ve yatakta tasarım satacağız" diyen Öztaşkın, 550 mağazadan 150'sinin Yataş Home olduğunu ve birleşmeden elde edecekleri kazançla mağazaları elden geçireceklerini, ayrı bir büt çe ayırmadıklarını söyledi.

Yönetimi ikinci kuşak devraldı

Aldıkları yeniden yapılanma kararı çerçevesinde şirket yönetiminin de değiştiğini dile getiren Öztaşkın, ikinci kuşağın yönetimi üstlendiğini ifade etti. "Yönetim Kurulu Başkanımız Yılmaz Öztaşkın Onursal Başkan olarak devam edecek. Yeni Yönetim Kurulu Başkanı ise Yavuz Altop oldu" diyen Öztaşkın, yönetimin yarısının profesyonel diğer yarısının da ikinci jenerasyondan aile üyeleri olduğunu dile getirdi.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/yatas-tek-cati-sistemiyle-yatagin-zarasi-oluyor_81113.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!