Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

''Yatay Kalkınmayı Çok İyi Programlayarak Hedefe Ulaşmalıyız''

Bosch ve Siemens'in üreticisi BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret AŞ'nin Samsun Çağrı Merkezi, gerçekleştirilen törenle açıldı. Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, ''Topyekun ülke sathında yatay kalkınmayı çok iyi programlayarak hedefe ulaşmalıyız'' dedi.

yapi.com.tr / AA
''Yatay Kalkınmayı Çok İyi Programlayarak Hedefe Ulaşmalıyız''

Bosch ve Siemens'in üreticisi BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret AŞ'nin Samsun Çağrı Merkezi, gerçekleştirilen törenle açıldı. Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, ''Topyekun ülke sathında yatay kalkınmayı çok iyi programlayarak hedefe ulaşmalıyız'' dedi.

Bosch ve Siemens'in üreticisi BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret AŞ'nin Samsun Çağrı Merkezi, gerçekleştirilen törenle açıldı. Açılışa katılan Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, yaptığı konuşmada, Samsun'da önemli bir merkezin daha açılışının gerçekleştirildiğini ve Türkiye'nin son 10 yılda kat ettiği değişim ve dönüşümün sahaya yansımalarını görmenin mutluluğunu hissettiğini söyledi.

7 gün 24 saat tüm Türkiye'deki beyaz eşya kullanıcılarının taleplerini karşılayacak, ilgililere iletecek ve gereğinin yerine getirilmesine sebebiyet verecek bir yatırımın açılışına şahit olmaktan dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Bakan Demir, şunları kaydetti:

''Böylesine önemli bir kuruluşu bugün Samsun'da görmek bizleri mutlu etmiştir. Dünyanın en güvenilir markalardan birisi olan Bosch grubunun dünü, bugünü ve gelecek için çizdiği portre, Türkiye'deki değişim ve gelişimi aslında en iyi tarif eden olgulardan birisi. BSH'nın bugün Türkiye'de yaptığı üretimin yüzde 50'sine yakınının ihraç edildiği belirtildi. Türkiye'nin bugün toplam ihracatı bu ay itibariyle 120 milyar dolar. Bu rakamın 120'de birini ise BSH gerçekleştiriyor.''

Türkiye'nin bugün yükselen bir ekonomi olarak dünyanın gelişmiş ekonomileriyle işbirliği yapma noktasında çok büyük mesafe kat ettiğini de ifade eden Bakan Demir, şöyle devam etti:

''Özellikle Türkiye'de doğrudan üretim yapan gruplardan bir tanesi BSH grubudur. Türkiye bu markayı neredeyse kendi markası gibi algılıyor. Samsun'da da böylesine önemli bir çağrı merkezinin kurulması mutluluk verici. İnşallah Çerkezköy'deki 300 milyon avroluk yatırımı da bekliyoruz. Bu konuda bize düşen ne varsa yapmaya hazırız.''

Türkiye'nin 2023 yılında 2 trilyon dolarlık gayri safi milli hasılaya uluşacağının altını çizen Demir, ''Türkiye'nin bu seviyeye gelmesini temin ederken bunu İstanbul, Ankara, İzmir gibi bir kaç merkezin sırtına yükleyemeyiz. Doğrusu yüklemeye kalkarsak bu hedeflere ulaşamayız. O zaman topyekun ülke sathında yatay kalkınmayı çok iyi programlayarak hedefe ulaşmalıyız.'' dedi.

''BSH türkiye'nin cirosu 2,4 milyar TL'ye ulaştı''

BSH Türkiye Üst Yöneticisi Nobert Klein ise BSH Türkiye ailesi için büyük önem taşıyan bir günde kendileriyle birlikte olan herkese teşekkür ettiklerini söyledi.BSH Türkiye'nin 1992 yılında kuruluşunun gerçekleştirildiğini, BSH ev aletleri fabrikaları ile merkez ofislerinde yaklaşık 4 bin 500 çalışanıyla Türkiye'de beyaz eşya sektörüne hizmet verdiklerini ifade eden Klein, şunları kaydetti:

''BSH Türkiye'nin 2010 yılı cirosu 2,4 milyar liraya ulaştı. Bunun 1,4 milyar lirası ile yurt içi, 1 milyar lirasını da ihracat oluşturuyor. Tüm başarılı sonuçlar sayesinde BSH Türkiye pazar payını yüzde 32'lere çıkardı. Satış ve yatırımlarımızı hızla artırırken, bugün Türkiye'de faaliyet gösteren 7. en büyük yabancı sermeye şirketi olduk. Bugün fırın, buzdolabı, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi üreten 5 fabrikamızda şuanda yaklaşık 3,6 milyon adet üretim yapıyoruz. Yapacağımız yeni yatırımlarla yani 300 milyon avro ile 5,5 milyon büyük ev aleti, 2 milyon küçük ev aleti üretmeyi hedeflemekteyiz.''

Ürünlerini artık Türkiye'de geliştirdiklerini vurgulayan Klein, ''BSH Türkiye, son 5 yıl içinde iş gücünü yüzde 60 artışla yaklaşık 4 bin 500'e çıkardı. Ürünlerimizi artık Türkiye'de geliştiriyor, üretiyor ve tüm dünyaya ihraç ediyoruz, bundan da büyük gurur duyuyoruz.'' dedi.

''Samsun çağrı merkeziyle tüm Türkiye'ye hitap edeceğiz''

Önemli hedefinden birisinin de müşteri memnuniyeti olduğunun altını çizen Klein, Antalya ve Ümraniye çağrı merkezlerinin bölgesel hizmetlerine devam edeceğini, ancak Samsun Çağrı Merkezi'nin Türkiye geneline hitap edeceğini kaydetti.

Son teknolojilerle hizmet verecek Samsun Çağrı Merkezine ulaşan her müşterinin taleplerinin nerede olursa olsun anında karşılanacağını vurgulayan Klein, ''Müşterilerin memnuniyetini zirvede tutmak önemli hedeflerimizden birisi. Son teknolojilerle hizmet vereceğimiz yeni Samsun Çağrı Merkezi'mizle hizmetlerimizi bir üst seviyeye çıkartmak istiyoruz. BSH Samsun Çağrı Merkezi'mizde bu yıl 150, önümüzdeki yıl da 250 kişiye istihdam yaratacağız. BSH olarak Türkiye'ye hep uzun vadeli yaklaştık ve yatırımlarımızı buna göre yaptık. Bu güvenle yatırımlarımıza aralıksız devam edeceğiz'' dedi.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/yatay-kalkinmayi-cok-iyi-programlayarak-hedefe-ulasmaliyiz_87666.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!