Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yatırımcı Gayrımenkule Yönelecek

Finansal piyasalardaki krizin, fiyatların çok aşağıda olması nedeniyle gayrimenkul sektörüne yatırımları artırması bekleniyor. Uluslararası danışmanlık firmalarının analistleri, dünya ölçeğinde neredeyse bütün varlık değerlerinin gerilediğini belirtirken, mali sektördeki varlık değerlerinin azalmasıyla gayrimenkul sektörüne daha çok yatırım

Referans Gazetesi
Yatırımcı Gayrımenkule Yönelecek

Finansal piyasalardaki krizin, fiyatların çok aşağıda olması nedeniyle gayrimenkul sektörüne yatırımları artırması bekleniyor. Uluslararası danışmanlık firmalarının analistleri, dünya ölçeğinde neredeyse bütün varlık değerlerinin gerilediğini belirtirken, mali sektördeki varlık değerlerinin azalmasıyla gayrimenkul sektörüne daha çok yatırım gideceğinin ve yatırımcıların orta vadedeki kayıplarını bu şekilde koruyabileceklerinin altını çiziyor.

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Aracılık Hizmetleri Grubu Komite Başkanı Aygün Cevizci, "Türkiye'deki yatırımcının tercih edeceği en akıllıca yatırım, tamamıyla gayrimenkul üzerine olmalı. Borsanın neler yaşadığını gördük" dedi. Cevizci, dövizdeki yükselişin paranın kendini korumasından başka bir işe yarayamayabileceğine dikkat çekerek, "Döviz bugün yükselir, yarın düşer. Şu anda nakitte kalmak istemeyen yatırımcı ya çok ciddi pazarlıklarla stok mala ya da gayrimenkulde ileriye yönelik, birkaç yıllık değil 5-10 yıllık yatırımlara yönelecektir" diye konuştu.

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu ise, Türkiye'deki gayrimenkul sektörünün 2 yıldan bu yana yerinde saydığını hatırlatarak, "Sektörün 2008'in sonları, 2009 başları gibi hareketleneceğini düşünüyorduk, son gelişmeler bu beklentimizi güçlendiriyor" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yatirimci-gayrimenkule-yonelecek_63803.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!