Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yatırımcılara 'Türkiye'den Ev Alın' Tavsiyesinde Bulundu

İngiliz ekonomi gazetesi Financial Times, küresel ekonomik kriz sebebiyle ev fiyatlarının gerilediği bu dönemde parası olanlara emlaka yatırım yapmalarını önerdi. Gazete, güvenli bir biçimde yatırım yapılabilecek 10 yer arasında Türkiye'ye de yer verdi.

Zaman Gazetesi
Yatırımcılara 'Türkiye'den Ev Alın' Tavsiyesinde Bulundu

İngiliz ekonomi gazetesi Financial Times, küresel ekonomik kriz sebebiyle ev fiyatlarının gerilediği bu dönemde parası olanlara emlaka yatırım yapmalarını önerdi. Gazete, güvenli bir biçimde yatırım yapılabilecek 10 yer arasında Türkiye'ye de yer verdi. Türkiye için "Uzun ve güzel sahilleri ile Türkiye, ikinci ev piyasası olarak hızlı yükseliyor" ifadelerine yer verildi. "Yeni yıl, yeni yatırım" başlığı ile yayınlanan araştırmada 2009 yılına girilirken düşen konut fiyatları nedeniyle parası olanlar için çekici fırsatlar sunulduğuna vurgu yapıldı.

Önümüzdeki yıl konut fiyatlarının en düşük düzeyine inebileceğini kaydeden gazete, dünyanın çeşitli bölgelerinde, konum, altyapı, erişim, eğlence ve ekonomik büyüme imkânları gibi faktörler sebebiyle ana konut ya da tatil konutlarına yatırım yapılabilecek yerler bulunduğuna dikkat çekti. Bu amaçla hem kent içerisinde hem de sahil yerlerinde "insanların güvenli bir biçimde yatırım yapabileceği" 10 yeri seçen gazete, Türkiye'ye 9. sırada yer verdi. Financial Times, listenin ilk üç sırasında konut fiyatlarının yüzde 20 düştüğü Londra, yerli ve uluslararası talebin güçlü olmayı sürdürdüğü Paris ile yine fiyatların yüzde 12 gerilediği New York'a yer verdi.

Bağımsızlığına 2006 yılında kavuşan Karadağ, İspanya'nın Mallorca adası ve Avusturya'daki Alp dağlarının 4., 5. ve 6. sırada yer aldığı listede Güney Kıbrıs 7. oldu. Listenin son üç sırasında Orta Amerika ülkelerinden Kosta Rika, Türkiye ile İngiltere'nin ünlü üniversite kenti Cambridge bulunuyor. Araştırmada Türkiye'de yüksek kaliteli projelerin de ortaya çıkmaya başladığı belirtildi. Yabancıların stratejik, dinî veya kültürel önemi olan yerleri almaları konusunda sınırlamalar olsa da piyasanın büyük ölçüde yabancılara açık olduğuna dikkat çekildi. Türkiye'de sahil yerlerinde metrekare fiyatlarının bin ile iki bin 600 Euro arasında değiştiğini kaydeden gazete, "Araştırmaya değer yerler arasında Belek, Altınkum ve Bodrum civarındaki en az gelişmiş bölgeler de var." dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yatirimcilara-turkiyeden-ev-alin-tavsiyesinde-bulundu_65430.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!