Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yatırımcıların Gözü ABD ve Türkiye'de

Uluslararası yatırımcılar arasında yapılan bir araştırmada, küresel emlak yatırımcılarının bu yıl için ticari emlak alanında tercihlerinin başında ABD kentleri gelirken, Türkiye ise değer artışında ilk beş ülke arasına girdi.

yapi.com.tr
Yatırımcıların Gözü ABD ve Türkiye'de

Yabancı Emlak Yatırımcıları Derneği'nin (AFIRE) açıklanan yıllık araştırmasına göre, 2001'den bu yana ilk kez yabancı yatırımcıların en çok tercih ettikleri beş kentten dördü ABD kentleri oldu. Emlakta değer artışı için en iyi ortamı sağlayan ülkeler arasında ABD, oyların yüzde 55'ini alarak geçen yıl olduğu gibi birinci. İkinci, Brezilya ve üçüncü İngiltere'den sonra, geçen yıl dokuzuncu olan Türkiye dördüncülüğe yükseldi. Aynı kategoride geçen yıl üçüncü olan Çin, bu yıl hiç oy alamadığı için sıralamaya giremedi.

Avrupa'da sonuç olumsuz

NTVMSNBC'nin haberine göre araştırmaya katılanların yüzde 80'i, Avrupa'nın bu yılı resesyonda geçireceği görüşünde.
 
Gelişmekte olan ülkeler listesinde ise geçen yıl yedinci olan Türkiye 2013 için üçüncü sıraya yükseldi. Brezilya geçen yıl olduğu gibi birinci, Çin ikinci oldu. Aynı sıralamada geçen yılın üçüncüsü olan Hindistan, bir basamak yükselen Meksika ile dördüncülüğü paylaştı.
 
Araştırma AFIRE'ın 200 üyesi arasında ve 2012'nin dördüncü çeyreğinde yapıldı. AFIRE üyelerinin yönetilen emlak varlıklarının değeri 2 trilyon doları buluyor. Derneğin yatırımcılarının ve danışmanlarının yüzde 26'sı ABD'den.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yatirimcilarin-gozu-abd-ve-turkiyede_103772.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!