Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yatırımların Yüzde 27'si gerçekleşti

Kamu yatırımlarında yılın ilk yarısında, mahalli idareler yatırımları hariç nakdi gerçekleşme oranı yüzde 27 olarak hesaplanırken, Haziran sonu itibar

Hürriyet
Yatırımların Yüzde 27'si gerçekleşti

amu yatırımlarında yılın ilk yarısında, mahalli idareler yatırımları hariç nakdi gerçekleşme oranı yüzde 27 olarak hesaplanırken, Haziran sonu itibariyle 2 katrilyon 820.9 trilyon liralık harcama gerçekleştirildi.

Devlet Planlama Teşkilatı'nın (DPT), Haziran sonu itibariyle ortaya koyduğu verilere göre, kamu yatırımlarında bu yıl yapılması planan (revize ödenek) 10 katrilyon 461.8 trilyon liralık hedefe ulaşabilmek için, yılın ikinci yarısında daha 7 katrilyon 640.9 trilyon liralık yatırıma ihtiyaç duyuluyor.

EN YÜKSEK GERÇEKLEŞME ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINDAKİLERDE

Bütçe türlerine göre gerçekleşme tutarlarına bakıldığında, en yüksek gerçekleşmenin yüzde 42.1 ile özelleştirme kapsamındaki kuruluşlarda olduğu görülüyor.

Özelleştirme kapsamındaki kuruluşlarda 494 trilyon lira olarak öngörülen 2002 yatırımının 208 trilyon liralık bölümü Haziran sonu itibariyle gerçekleştirildi.

Döner sermayeli kuruluşların yatırım gerçekleşmeleri ise yüzde 20.3'te kaldı. Bu yıl için 403 trilyon liralık ödeneğe sahip döner sermayeli kuruluşlar, Haziran sonuna kadar yatırımlara 81.8 trilyon lira ayırabildi.

Genel katma bütçeli kuruluş yatırımlarındaki gerçekleşme yüzde 25.7, KİT yatırımlarındaki gerçekleşme de yüzde 28.2 olarak hesaplandı.http://www.yapi.com.tr/haberler/yatirimlarin-yuzde-27si-gerceklesti_2139.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!