Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yedi Renkli Göle Yedi Renkli Hayat Projesi'nde Sertifika Zamanı

Siemens Ev Aletleri’nin WWF - Türkiye ile ülkemizin en büyük ikinci içme suyu rezervi olan ve 'yedi renkli göl' olarak da bilinen Eğirdir Gölü’nün korunması için başlattığı 'Yedi Renkli Göle Yedi Renkli Hayat' projesi devam ediyor. En son olarak 'Eğirdir Gölü’nün Elçileri Eğitimi', 'Eğirdir Gölü’nün Ev Sahipleri Eğitimi' ve 'Sürdürülebilir

yapi.com.tr
Yedi Renkli Göle Yedi Renkli Hayat Projesi'nde Sertifika Zamanı

Siemens Ev Aletleri’nin WWF - Türkiye ile ülkemizin en büyük ikinci içme suyu rezervi olan ve 'yedi renkli göl' olarak da bilinen Eğirdir Gölü’nün korunması için başlattığı 'Yedi Renkli Göle Yedi Renkli Hayat' projesi devam ediyor. Kirliliğin azaltılması, sürdürülebilir balıkçılığın sağlanması, eko-turizmin geliştirilmesi, doğa dostu tarımın yaygınlaştırılması, sorunların çözümünde yerel ortaklık oluşturulması, suyu kullananlar ve yönetenlerin bir araya getirilmesi gibi konuları içeren projenin en önemli ayaklarından birini eğitim oluşturuyor. Proje kapsamında bölge halkının gölün geleceği için başlatılan sürecin aktif bir öğesi haline gelebilmesi amacıyla tarım, balıkçılık, turizm gibi alanlarda eğitimler düzenleniyor. En son olarak 'Eğirdir Gölü’nün Elçileri Eğitimi', 'Eğirdir Gölü’nün Ev Sahipleri Eğitimi' ve 'Sürdürülebilir Balıkçılık Eğitim'leri de tamamlanarak katılımcılara sertifikaları dağıtıldı. Sertifikaları sahiplerine Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral verdi.

Eğirdir Gölü’nün Elçileri eğitiminde, bölgede turizm ve diğer alanlarda faaliyet gösteren, bununla birlikte turistlerle yoğun iletişimleri nedeniyle fahri olarak Eğirdir Gölü Elçisi olarak ilan edilen kişiler turizm imkanları ve örnek uygulamalar hakkında bilgilendirildi. Eğirdir Gölü’nün Ev Sahipleri eğitimi de Eğirdir Gölü’nde sürdürülebilir turizm imkanları ve örnek uygulamalar konusunda kapasitelerinin gelişimine destek olmak amacıyla göl çevresinde faaliyet gösteren pansiyon ve işletme sahiplerine yönelik olarak gerçekleştirildi. Bölgede balıkçılık imkanlarının geliştirilmesi ise Sürdürülebilir Balıkçılık eğitimlerinde ele alındı.

İş işten geçmeden

Yedi Renkli Göle Yedi Renkli Hayat projesiyle elde edilen kazanımların gelecek kuşaklara aktarılmasının, bölge halkının bilinçlenmesinden geçtiğini belirten Siemens Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Ayşe Özkaya, düzenledikleri eğitimlerle şimdiye kadar bu konuda önemli bir mesafe kat ettiklerini vurguladı. Özkaya şunları söyledi:

"Ciddi bir kirlenme tehdidi altındaki Eğirdir Gölü ve havzasına yönelik 'Yedi Renkli Göle Yedi Renkli Hayat' projemizin en önemli unsurunu insan oluşturuyor. Gölün geleceğinin korunmasına, bölgenin balıkçılık, tarım ve turizm gibi alanlarda sunduğu olanakların en üst düzeyde değerlendirilebilmesinde, bölge halkının bilinçlendirilmesi büyük önem taşıyor. Dolayısıyla eğitim faaliyetleri projemizde geniş bir yere sahip. Bölge halkının büyük ilgi gösterdiği en son eğitimlerle projemizi bir adım ileri taşıdık. Proje tamamlanıncaya kadar Eğirdir Gölü’nün geleceğini koruma altına almak amacıyla eğitim faaliyetlerimizi sürdüreceğiz".

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
ETİKETLER: firma çevre
http://www.yapi.com.tr/haberler/yedi-renkli-gole-yedi-renkli-hayat-projesinde-sertifika-zamani_80181.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!