Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yedikule'de Tünel İnşaatı Tedirginliği

Ulaştırma Bakanlığı Demiryolları Limanlar Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü tarafından mayıs ayında Yedikule-Yenikapı arasında oturan 600 haneye tebligat gönderildi.

Sabah Gazetesi
1 Yedikule'de Tünel İnşaatı Tedirginliği

Ulaştırma Bakanlığı Demiryolları Limanlar Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü tarafından mayıs ayında Yedikule-Yenikapı arasında oturan 600 haneye tebligat gönderildi. Marmaray Projesi kapsamında 2 bin 480 metre uzunluğunda 8 metre genişliğinde 2 tünelin yapılacağının ifade edildiği tebligatta, yüklenici firma tarafından yapılan ön incelemede tünel güzergâhı üzerindeki yapıların mevcut durumu göz önüne alınarak, risk alınmaması için tünel çalışmalarının ilerlemesine bağlı olarak bu binaların belirli bir sırayla geçici olacak boşaltılmasının uygun görüldüğü belirtildi. Binalarda yaşayanların bölgedeki yakın otellere yerleştirileceğinin vurgulandığı tebligatta binaların hırsızlığa karşı güvenliği gibi konularda yardımcı olmak için halkla ilişkiler bürolarının kurulacağı da belirtildi.

'15 günlüğüne boşaltılacak'

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Tünelin geçeceği hat üzerinde 600 bina var. Tünele açacak aracın geçiş dönemlerinde her evden 15 günlüğüne evlerini boşaltmaları isteniyor. 5 ay önce yapılan tebligata rağmen hala bir gelişme olmadığını ve beklediklerini söyleyen Yedikule sakinlerinden Vildan Çelikkol, "Okullar tatile girince bu işlemin yapılacağını söylemişlerdi. Şimdi çocuğum okula başladı. Bize konuyla ilgili hiçbir bilgi verilmiyor. Burayı boşaltırsak nerede otele yerleştirileceğizi bilmiyoruz" dedi. Üç kuşaktan beri Yedikule'de oturduklarını söyleyen Haluk Oktay binaları boşaltmak istemediklerini söyleyerek, "Belirsizlik ve ne olacağını bilmemek bizi rahatsız ediyor" diye konuştu.

'Tebligattan sonra bilgi verilmedi'

Mahalle sakinleri Ulaştırma Bakanlığı Demiryolları Limanlar Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü'nden 5 ay önce gönderilen tebligattan sonra kendilerine herhangi bir bilgi verilmediğini söylediler. Yedikule'de tünel inşaatından sonra meydana gelebilecek hasarı belirlemek için bir çok binaya çelik çiviler çakıldığı gözlendi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yedikulede-tunel-insaati-tedirginligi_63739.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • yedikule ölmesin YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!