Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Sandras Dağı Tehlikede
BÖLÜM SPONSORU

Yeni Evlerinin Bir Kusuru Var

TOKİ, Hakkâri’de 5 yıl önce sel felaketine uğrayıp evsiz kalan aileler için kent merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunan Otluca Köyü yolu üzerindeki Gupsi Mevkii’nde 192 konut inşa etti. Ancak aileleri sevindiren devlet, okul çağındaki çocukların ulaşımını düşünmedi. Bu yüzden 192 hanedeki çocuklar her gün 5 kilometre yol katederek kent

Radikal Gazetesi
Yeni Evlerinin Bir Kusuru Var

Sel felaketine uğrayan aileler için yapılan konutlarda oturan 100 öğrenci okul için her gün 10 kilometre yol yürüyor.

TOKİ, Hakkâri’de 5 yıl önce sel felaketine uğrayıp evsiz kalan aileler için kent merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunan Otluca Köyü yolu üzerindeki Gupsi Mevkii’nde 192 konut inşa etti. Ancak aileleri sevindiren devlet, okul çağındaki çocukların ulaşımını düşünmedi. Bu yüzden 192 hanedeki çocuklar her gün 5 kilometre yol katederek kent merkezindeki okullarına gitmek zorunda. Çocuklar derse yetişmek için saat 05.00’te yola koyuluyor.

Bölgeye henüz kar yağmadığı için öğrencilerin şimdilik en büyük sıkıntısı, bölgedeki köpekler ve yolun uzunluğu. Ancak kar yağınca buna bir de kurt tehdidi eklenecek. Çocuklar yetkililerden servis isterken çocuklarını her gün okula götürüp getiren veliler, “Bu öğrencilerin her biri farklı okula gidiyor. Sayın valimizden isteğimiz; bir servis vermesi. Bu öğrencilerin okumaları için veli olarak elimizden geleni yapıyoruz. Havalar şimdilik iyi. Kar yağdıktan sonra şartlar çok daha zorlaşacak” diyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-evlerinin-bir-kusuru-var_84227.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!