Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yeni İnşaatlara 10 Yıl Boyunca Deprem Sigortası Mecburiyeti

Sigortacılık sistemine yeni ürünler katılacak. İnşaat sektöründe, daha dayanıklı binalar yapmak ve bu alandaki kontrolü sağlamak amacıyla, yapı den

Zaman
Yeni İnşaatlara 10 Yıl Boyunca Deprem Sigortası Mecburiyeti

b>Sigortacılık sistemine yeni ürünler katılacak. İnşaat sektöründe, daha dayanıklı binalar yapmak ve bu alandaki kontrolü sağlamak amacıyla, yapı denetimine ilişkin birden fazla sigorta getiriliyor.

Yeni düzenlemeyle, yapının sorumluları için sorumluluk sigortaları, ayrıca yapı denetim kuruluşlarına da sigorta yapma mecburiyeti getiriliyor. Yapı sorumlularına getirilecek ‘sorumluluk sigortası’ uygulamasıyla, yapıların dolaylı denetimleri de amaçlanıyor. Yeni inşaatlar için 10 yıl süreyle yıllık deprem sigortası mecburiyeti getirilecek. Elektronik İmza Sorumluluk Sigortası uygulamasıyla, bilgisayar ve internet ortamındaki risklerin de teminat altına alınması amaçlanıyor. Deniz taşımacılığında yolcu taşınması için zorunlu sorumluluk sigortaları da sigortacılık alanında yeni uygulamaya koyulacak ürünleri oluşturuyor. Tarım Sigortaları Kanunu taslağı ile tarım üreticileri sigorta şemsiyesi altına alınıyor. Tarım sigortaları, kuraklık dışında, don, sel, fırtına, heyelan, deprem, yangın, tarım ürünleri zararlıları veya hastalıklarının getirdiği riskleri, hem tarımı hem de çiftlik hayvanlarını kapsayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-insaatlara-10-yil-boyunca-deprem-sigortasi-mecburiyeti_13254.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!