Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yeni Konut Satış Fiyatı Yüzde 5.32 Arttı

Garanti Mortgage'nin desteğiyle Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ve Reidin.com tarafından hazırlanan Yeni Konut Fiyat Endeksi'ne göre yeni konut satış fiyatları, aralıkta bir önceki aya göre yüzde 0.44, 2010 yılının Ocak ayına göre yüzde 5.32 oranında artış gösterdi.

yapi.com.tr / AA
Yeni Konut Satış Fiyatı Yüzde 5.32 Arttı

Garanti Mortgage'nin desteğiyle Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ve Reidin.com tarafından hazırlanan Yeni Konut Fiyat Endeksi'ne göre yeni konut satış fiyatları, Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 0.44, 2010 yılının Ocak ayına göre yüzde 5.32 oranında artış gösterdi.

Kamuoyunun genelde 'Markalı Projeler' olarak adlandırdığı, ağırlıklı olarak kurumsal gayrimenkul şirketlerinin ürettiği konutlar üzerinden geliştirilen ve üretilen verilerden oluşan Yeni Konut Fiyat Endeksi'nin ilk sonuçları açıklandı.

Benzerleri son dönemde, ABD, Avustralya ve Kanada gibi birçok ülkede üretilen Yeni Konut Fiyat Endeksi, 19 proje geliştiricisinin sunduğu toplam 45 proje ve aylık ortalama 15 bin konut stoku üzerinden hesaplandı.

Yeni Konut Fiyat Endeksi sonuçlarına göre, yeni konut satış fiyatları aralıkta bir önceki aya göre yüzde 0.44, 2010 yılının Ocak ayına göre ise yüzde 5.32 oranında arttı.

Satış fiyatları, aralıkta bir önceki aya göre, 1+1 daire tipinde yüzde 0.58, 2+1 daire tipinde yüzde 0.65, 3+1 daire tipinde yüzde 0.35 ve 4+1 daire tipinde ise yüzde 0.42 oranında artış gösterdi.

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-konut-satis-fiyati-yuzde-5-32-artti_85470.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!