Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yeni Köprü Daha Kuzeyde Olacak

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, 3. köprünün güzergâhının belirlendiğini ancak spekülatörlere fırsat vermemek için bunu açıklamadıklarını belirtti. Yıldırım "3. köprü ve güzergâhı, mevcut köprülerin daha kuzeyinde olacak, o kesin" dedi.

Sabah Gazetesi
Yeni Köprü Daha Kuzeyde Olacak

laştırma Bakanı Binali Yıldırım Doğuş Otomotiv-Akfen- TÜV SÜD konsorsiyumu TÜVTURK tarafından yaptırılan araç muayene istasyonunun açılış töreni için Trabzon'a yaptığı gezi sırasında bir grup gazetecinin sorularını yanıtladı. Yıldırım, bir gazetecinin "İstanbul Boğazı'na yapılacak 3. köprünün güzergâhı belli oldu mu?" sorusu üzerine, güzergâh alternatiflerinin hepsinin değerlendirildiğini, çevresel etki değerlendirmelerinin de yapıldığını ifade ederek "Alternatiflerden birine karar verildi. Ama onu açıklamayalım. Spekülatörlere fırsat vermeyelim. Üçüncü köprü ve onun güzergâhı, mevcut köprülerin daha kuzeyinde olacak o kesin. Ama nokta olarak şu anda ifade etmemizin bir yararı yok" diye konuştu.

Gar ve liman projesi

Bakan Yıldırım, "TCDD'nin Haydarpaşa Garı ve Limanı'nı kapsayan projesi, yargı kararı ile ortada mı kaldı?" sorusuna ise "Ortada kalan bir şey yok. Yargı kararı doğrultusunda çalışmalar devam ediyor. Tabii ki orayı Özelleştirme İdaresi yapacak. SİT alanı olarak bazı yerler tescil edildiği için SİT alanına uygun planlamaları yapıldı, projeleri hazırlandı. Belediyede onayları yapıldı. Bundan sonra adım adım o işler yapılıp gerçekleştirilecek" yanıtını verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-kopru-daha-kuzeyde-olacak_59413.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!