Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yeni Nesil Ağaç Ev

Doğa ve mimarlığının birleşimi pek sıra dışı bir olay değil. Ancak bu kez başka bir unsur da bu modern ve akışkan stilde kendini şiddetli bir biçimde gösteriyor: Müzik. Mimar Robert Harvey Oshatz, bu harikulade mimari sanat eserini Portland, Oregon Ormanı’nda yarattı. Bir müzik aşığı olan müşterisi, ondan hem doğal çevrenin bir parçası olacak, hem

yapi.com.tr
1 Yeni Nesil Ağaç Ev

oğa ve mimarlığının birleşimi pek sıra dışı bir olay değil. Ancak bu kez başka bir unsur da bu modern ve akışkan stilde kendini şiddetli bir biçimde gösteriyor: Müzik.

Mimar Robert Harvey Oshatz, bu harikulade mimari sanat eserini Portland, Oregon Ormanı’nda yarattı. Bir müzik aşığı olan müşterisi, ondan hem doğal çevrenin bir parçası olacak, hem de müziğin akışkan doğasına göndermede bulunacak bir ev istemişti. Oshatz, bu etkileyici tasarımın yapımına 1997 yılında başladı ve 2004 yılında sona erdirdi. Tasarım ve yapım aşaması yedi yıl sürse de sonunda bu bekleyişe değdi.

Ağaç evin ana yaşam alanı, altında nemli toprağın bulunduğu sık ve yeşil yapraklar arasındaki revaklar üzerine oturuyor.

Bunun tarif edilmesi zor tasarımlardan biri olduğunu söyleyen Mimar Robert Harvey Oshatz sözlerine şöyle devam ediyor: "Oturma odasının etrafını çevreleyen cam duvarlar arasındaki kıvrımlı laminat kirişler sayesinde etrafıyla kurduğu ilişkiyi ve karmaşık yapısını anlamak için bilfiil evde gezinmeniz gerekiyor."

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-nesil-agac-ev_70126.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Mimari çalışmasını bir sanat, ortaya çıkan işide sanat eseri olarak algılamak, hissetmek bir mimar için en önemli olgudur. Hayallerin gerçeğe dönüştüğü doğal ve sağlıklı ekolojik konutlar vazgeçilmezimiz olmalıdır. Orman içindeki bu konutu yaptıranıda yapanıda tebrik ediyorum. Olaki ülkemizde de bu niyette olan insanlar varsa biz burada size aynı ilkelerle hizmete hazırız. www.ekolojikyapi.com Saygılarımla. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!