Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yeni Projelere İmza Atmaya Devam Ediyor

1998 yılında kurulan ve elektrik-taahhüt işleriyle adını duyuran Alp Erdem Elektrik, İzmir ve Türkiye'de gerçekleştirdiği prestij projelerine Gebze Center Alışveriş Merkezi'ni de ekledi. Alp Erdem Elektrik, 39 firmanın teklif verdiği Gebze Center Alışveriş Merkezi ihalesine Ege Bölgesi'nden katılan tek firma oldu ve ön yeterlilik alan 25 firma

Yeni Asır Gazetesi
Yeni Projelere İmza Atmaya Devam Ediyor

1998 yılında kurulan ve elektrik-taahhüt işleriyle adını duyuran Alp Erdem Elektrik, İzmir ve Türkiye'de gerçekleştirdiği prestij projelerine Gebze Center Alışveriş Merkezi'ni de ekledi. Alp Erdem Elektrik, 39 firmanın teklif verdiği Gebze Center Alışveriş Merkezi ihalesine Ege Bölgesi'nden katılan tek firma oldu ve ön yeterlilik alan 25 firma arasından sıyrılarak mutlu sona ulaştı. Alp Erdem Elektrik Genel Müdürü Aziz Demir, 140 bin metrekarelik inşaat alanına sahip 100 milyon dolarlık bütçeli Gebze Center Alışveriş Merkezi projesinde elektrik taahhüt işlerinin 7 milyon euro olduğunu ve projeyi 2010 yılında tamamlayacaklarını belirtti.

Önyargıyı kırdık

Demir, "Gebze Center, hipermarket, yapı market, elektronik mağazaları, buz pisti, sinema salonları, Kipa ve Koçtaş'ın da bulunduğu dev bir alışveriş merkezi ve bin 500 araçlık otopark kapasitesine sahip. İstanbullu ve Ankaralı 38 firmayı geride bırakarak, İzmir'in adını duyurmanın gururunu yaşıyoruz. İzmir, İstanbul'da bir Anadolu kenti olarak algılanıyor ve ihalelere davet dahi almıyoruz. Tedarikçi firmalarımızın da bize uyguladığı özel fiyat desteğiyle Gebze Center ihalesinde önemli bir başarı yakaladık ve İzmir'e yönelik bir ön yargıyı ortadan kaldırdık" dedi.

Ekonomik kriz

Büyük alışveriş merkezi projelerinin teknik bilgi birikimi ve uzman kadro gerektirdiğini söyleyen Demir, "Türkiye'de her sektörü etkileyen ekonomik kriz kar marjlarını düşürdü. Ancak her türlü koşula rağmen piyasada olmayı, gündemin içinde olmayı tercih ediyoruz. 2008 yılını 17 milyon dolarlık ciroyla kapattık. Bünyemizde çalışan 22 mühendis var. Yoğun zamanlarımızda personel sayımız 200 ile 600 kişiyi bulabiliyor" diye konuştu.

İstanbul'a şube açacak

Alp Erdem Elektrik, Gebze Center projesinin ardından İstanbul'da şube açma planlarını da hızlandırdı. Firma, 16 ay sürecek projenin de yaratacağı itici güçle, İstanbul'daki ihale ve projeleri yoğunlaştırmayı hedefliyor. Doğalgazdan elektrik üreten kojenerasyon sistemi ile oldukça başarılı sonuçlar elde ettiklerini ve yurt çapından görüşme talebi aldıklarını selirten Aziz Demir, "Kojenerasyon sistemiyle büyük alışveriş merkezleri yüzde 50 civarında enerji tasarrufu sağlıyor. Alışveriş merkezleri kısa vadede ekonomik geri dönüşüm elde ediyorlar" dedi.

Hangi uygulamaları gerçekleştirdi

Alp erdem Elektrik, İzmir'de Kordon, Konak Meydanı, Mustafa Kemal Sahil Yolu, Bostanlı Sahil Yolu, Princess Otel, Ekonomi Üniversitesi yurt binaları, Manisa Imperial Tobacco ve Forum Aydın, Kuşadası, Uşak, Salihli, Ödemiş ve Menemen Tesco Kipa'nın elektrifikasyonunu üstlendi.

Yüksek kalite standartları

ISO 9001 ve ISO 14001 gibi standardların kalite ve çevre yönetimleri üzerine yoğunlaştığını belirten Alp Erdem Elektrik Genel Müdürü Aziz Demir, "Dolayısıyla kuruluşlarda iş sağlığı ile güvenliğinin sağlanması ve sürekli iyileştirilerek korunabilmesi için ayrı bir standarda gereksinim duyuluyor" dedi. Kendilerinin de bu gerçekten yola çıktığını ifade eden Demir, "OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği belgeleriyle sektörde önderliğimizi sürdürüyoruz" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-projelere-imza-atmaya-devam-ediyor_68300.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!