Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yeni Tanıtım Grubuna 17 Milyon Liralık Miras

Geçtiğimiz hafta sektörel tanıtım gruplarının kapatılmasının ardından kurulacak yeni tanıtım grubu, “17 milyon liralık bir mirası” devralacak.

yapi.com.tr
Yeni Tanıtım Grubuna 17 Milyon Liralık Miras

TOBB Plastik, Kauçuk ve Kompozit Sanayi Meclisi Başkanı Yavuz Eroğlu, “Kapatılan tanıtım grupları için sadece 2015 yılında 17 milyon lira ihracatçılardan kesinti yapıldı. Bunlar geri verilmeyecek, harcanmayan bölümleriyle yeni yapıya devredilecek” dedi.

Biz iade edilmesini sağladık

Hürriyet'ten Hacer Boyacıoğlu'nun haberine göre, kendilerinin daha önce plastik tanıtım grubuyla ilgili tartışmalarla gündeme geldiğini anımsatan Eroğlu, 18 Mayıs 2016’da sektör meclisinde alınan tavsiye kararı ve ardından sektörün tepkisi ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin desteğiyle plastik tanıtım grubunun kapatıldığını söyledi. Tanıtım grupları için, ihracatçılardan onbinde 5 ile binde 3 arası değişen zorunlu kesinti yapıldığını söyleyen Eroğlu, “Artık bu zorunlu kesinti bütçeleri Bakanlığın daha sıkı kontrolünde olacak ve eskisinden 10 kata kadar daha az kesinti yapılabilecek.  Artık TİM üzerinden, kontrollü bir tek yapıya dönüştürülecek” dedi. Tanıtım gruplarının bir kısmının işlevsizleşmiş olduğunu belirten Eroğlu, “Yurtdışında, fuarlarda bir stant tutup üzerine X tanıtım grubu yazarak veya fuarda gelene geçene yiyecek tattırarak tanıtım olamaz diye düşünüyoruz. Ayrıca maalesef bunların Türk’ü Türk’e tanıtır duruma düştüklerini üzülerek görüyorduk. Ama  yeni dönemde kurulacak işlevsel bir yapıya niye hayır diyelim” ifadelerini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-tanitim-grubuna-17-milyon-liralik-miras_157235.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!