Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Yenilebilir Enerjiye İhtiyacımız Artacak'

Wartsila Enpa firması, "Kyoto Protokolü'nün Türkiye Enerji Piyasasına Etkileri, Karbon Ticareti ve Yeşil Sertifikanın Sunduğu Fırsatlar" konulu bir konferans düzenledi. Hilton Oteli'nde gerçekleşen konferansta Wartsila Enpa Genel Müdürü Ufuk Berk, katılımcıları Kyoto Protokolü'nün Türkiye'ye çevresel ve ekonomi bakımından kazandıracakları, enerji

Yeni Asır Gazetesi
'Yenilebilir Enerjiye İhtiyacımız Artacak'

Güç santralleri ve gemi makineleri alanında faaliyet gösteren Wartsila Enpa firması, "Kyoto Protokolü'nün Türkiye Enerji Piyasasına Etkileri, Karbon Ticareti ve Yeşil Sertifikanın Sunduğu Fırsatlar" konulu bir konferans düzenledi. Hilton Oteli'nde gerçekleşen konferansta Wartsila Enpa Genel Müdürü Ufuk Berk, katılımcıları Kyoto Protokolü'nün Türkiye'ye çevresel ve ekonomi bakımından kazandıracakları, enerji sektöründe karbon ticaretinin artı kazanç getirileri ve Wartsila projelerinin müşterilerine verdiği karbon finansmanı hizmeti hakkında bilgilendirdi.

Türkiye'nin 2030 yılında diğer yıllara göre kıyaslandığında 17 milyar ton petrol eşdeğeri enerji ihtiyacının olacağına dikkat çeken Berk, "Yenilenebilir enerji ile yapılan üretimde artış sağlanacak ve dünyadaki nüfus artışı yüzünden ciddi oranda enerjiye ihtiyaç olacak" dedi. Berk, "1997'de başlayan kıvılcım 180 ülkeyle birleşip bugün Kyoto Protokolü'nde ortaya çıkmış ve Türkiye'ninde bu duruma dahil olması bizlere büyük sorumluluklar yüklemektedir. İzmir için nimet olan atıktan enerji üretiminin de göz ardı edilmemesini istiyorum" diye konuştu. 


ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/yenilebilir-enerjiye-ihtiyacimiz-artacak_70138.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!