Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yerel Yönetimler için Kültür Yönetimi Profesyonel Formasyon Programı Tamamlandı

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Kent Kültürü Yönetmenliği’nin çok ortaklı projelerinden biri olan 'İstanbul 2010’a Doğru Yerel Yönetimler için Kültür Yönetimi Profesyonel Formasyon Programı'nın üçüncü ve son eğitim dönemini tamamlandı. 18 haftalık üçüncü eğitim dönemini başarı ile tamamlayan 22 kültür yöneticisi, yarın (27 Ekim

yapi.com.trİstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Kent Kültürü Yönetmenliği’nin çok ortaklı projelerinden biri olan 'İstanbul 2010’a Doğru Yerel Yönetimler için Kültür Yönetimi Profesyonel Formasyon Programı'nın üçüncü ve son eğitim dönemini tamamlandı. 18 haftalık üçüncü eğitim dönemini başarı ile tamamlayan 22 kültür yöneticisi, yarın (27 Ekim Çarşamba) saat 19.00’da İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Merkez Binası’nda gerçekleşecek törenle sertifikalarını alacaklar.

İstanbul’daki yerel yönetimlerin kültür birimleri arasında yakın işbirliği kurulması, bu birimlerdeki mevcut kapasitenin geliştirilmesi amacıyla başlatılan projenin üçüncü döneminde 30 katılımcıdan yeterli katılımı gösteren 22 kültür yöneticisi sertifika almaya hak kazandılar. Katılımcılar 18 hafta süren 34 derslik eğitim programında ayrıca, alan gezileri ve atölye çalışmaları gerçekleştirdi. 23 öğretim görevlisi ve kültür- sanat alanında uzman eğitmenleri tarafından verilen dersler, Kadırga Sanat Üretim Merkezi’nde, 5 belediyenin kültür merkezinde, İstanbul kültür hayatında büyük yeri olan 12 kültür merkezlerinde yapıldı.

2009’dan 2010’a 90 kültür yöneticisi

Proje, 2009 yılından 2010 yılına katılan 90 kültür yöneticisi için, sadece süreli bir eğitim platformu olmanın ötesinden sonsuz ömürlü bir iletişim platformu oluşturdu. Türkiye’de ilk kez bu kadar büyük çaplı ve çok ortaklı gerçekleştirilen profesyonel formasyon eğitimi projesi, 39 ilçedeki yerel yönetim kültür kurumlarının, yaratılacak deneysel ortamlarla çok daha etkin kullanılması, kapasitelerinin geliştirilmesi, bütün bunların sonucunda kentin kültür hayatının zenginleşmesi için İstanbul adına büyük bir adım teşkil ediyor.

Çok yönlü eğitim

Program kapsamında 23 öğretim görevlisi ve kültür- sanat alanında uzman eğitmenler ders verdi. Kültür sanat alanında 8 konuk konuşmacı derslere katıldı. Eğitimci kadrosunda, Esra Aysu Aysun, Pelin Başaran, Özalp Birol, Yrd. Doç. Dr. Gökçe Dervişoğlu, Gürhan Ertür, Eylem Ertürk, Barika Göncü, Adnan Gürsoy, Hasan Işık, Ayça İnce, Ü.Zumray Kutlu, Bige Örer, Vahdettin Özcan, Burcu Yasemin Şeyben, Yeşim Yalman, Derya Yücel, Görgün Taner, Faruk Pekin, Dr. Asu Aksoy, Yrd. Doç. Dr. Serhan Ada, Zeynep Enlil, Fırat Kasapoğlu, Fikret Toksöz gibi alanlarında uzman eğitmenlerin yer aldığı programda, 'Yerel/Küresel Bağlamda Yerel Yönetimler ve Kültür Politikaları', 'Kültür Endüstrileri ve Yaratıcı Endüstriler', 'Proje Geliştirme, Planlama ve Yazma', 'Bütçeleme ve Kaynak  Yaratma' gibi farklı konularda teorik ders ve sunumların yanı sıra interaktif atölye çalışmaları da yer aldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yerel-yonetimler-icin-kultur-yonetimi-profesyonel-formasyon-programi-tamamlandi_83452.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!