Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Yerel Yönetimler, Kentin Geleceği için Çok Önemli'

Belediye Başkanı Cevat Durak'ın daveti üzerine, her biri kendi alanında uzman bilim adamı, siyasetçi, ekonomist ve gazeteci, hukukçu ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan Ege-Koop Danışma Kurulu üyeleri, bir araya geldi.

Yeni Asır Gazetesi
'Yerel Yönetimler, Kentin Geleceği için Çok Önemli'

b>Ege-Koop Danışma Kurulu, Karşıyaka Belediyesi'ndeki buluşmada, kent sorunlarını tartıştı. Belediye Başkanı Cevat Durak'ın daveti üzerine, her biri kendi alanında uzman bilim adamı, siyasetçi, ekonomist ve gazeteci, hukukçu ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan Ege-Koop Danışma Kurulu üyeleri, bir araya geldi.

Kentsel sorunların tartışıldığı toplantıda, Ege-Koop Danışma Kurulu üyeleri, Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, gerek Karşıyaka, gerekse İzmir'in sorunları için fikir alışverişinde bulunarak el ele çözüm üreteceklerini söyledi.

Panel düzenlenecek

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, "İzmir'in A Takımı" gibi çalışan Danışma Kurulu'nun, yaklaşan yerel seçimler öncesinde seçmene ışık tutmak ve aday olacak isimlere de bir yol haritası çizmek adına yerel yönetimlere yönelik paneller dizisi gerçekleştireceklerini açıkladı. Önümüzdeki yerel seçimlerin çok daha önemli olacağını vurgulayan Hüseyin Aslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şubat ayının sonunda Ege-Palas Oteli'nde çok değerli konuşmacılar ile 'Belediyeler nedir, ne değildir?' konulu bir panel yapacağız. Her ay yerel yönetimleri farklı yönleriyle ele alacağız. Sorunları ortaya koyup tartışıp kitap haline getirerek seçimlerde adaylara sunmak istiyoruz. Temel amacımız, seçmene ve adaylara mesaj vermek. Vatandaş seçerken nelere dikkat etmeli, adayı nasıl değerlendirmeli? Aynı zamanda aday olanların neleri yapabileceğine ilişkin bazı veriler sunmak istiyoruz."

Yerel seçimlerin kentin geleceği açısından çok önemli olduğunu da belirten Aslan, "İzmir'in 15-20 yıldır hak ettiği şekilde yönetilmediğini söylüyoruz. Söylediklerimizin arkasındayız. Bunu isteyen herkesle de tartışırız. Karşıyaka'nın İzmir için büyük bir önemi var. Bundan yıllar önce Karşıyaka'da yaşamak bir ayrıcalıktı. Ancak son yıllarda bu güzel ilçe, hak ettiği projeler yapılmadığı için güzelliğini kaybetti. Başkan Cevat Durak, Karşıyaka'yı yeniden Karşıyaka yapmak için örnek projeler gerçekleştirdi. Ege-Koop Danışma Kurulu olarak sorunları birlikte çözme çağrısına ilk yanıt kendisinden geldi" dedi.

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak ise, Ege Koop Danışma Kurulu Başkanı Öcal Uluç nezdinde, kent sorunlarına çözüm arayan tüm Danışma Kurulu üyelerine teşekkür etti.

Genel Kurul, yarın toplanıyor

Öte yandan Ege-Koop'un 24. Olağan Genel Kurul toplantısı yarın, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilecek. 103 milyon YTL'lik yatırım hacmiyle İzmir ekonomisinin önemli güç merkezlerinden biri olan Ege-Koop'un Genel Kurulu'nda, Türkiye'nin en büyük bahçeli konut projesi Villakent-Bahçekent, Karşıyaka Körfez Evleri, Ayrancılar'daki Egekent-4 ve Ege-Koop Alışveriş Merkezi ile Türkiye'nin en büyük çelik villa projesi Güzelbahçe Evleri gibi projeler, ayrıca 2007'de yapılan, bu yıl yapılacak işler konuşulacak. Genel Başkan Hüseyin Aslan, "Özgür fikir kürsüsü olarak nitelendirdiğimiz tüm genel kurullarımızda olduğu gibi, İzmir'in Demokrasi Platformu olarak anılacağına inandığımız 24. genel kurul toplantımızda da kamuoyuna önemli mesajlar verilecektir" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yerel-yonetimler-kentin-gelecegi-icin-cok-onemli_59526.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!