Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yeşilırmak Havzası Gelişim Projesi

ASamsun'da Yeşilırmak Havzası Gelişim Projesi kapsamında AB Bölgesel Gelişme Fonu'ndan sağlanacak 80 milyon Euro'luk kaynaktan pay alınması için 33

Çekül Vakfıb>ASamsun'da Yeşilırmak Havzası Gelişim Projesi kapsamında AB Bölgesel Gelişme Fonu'ndan sağlanacak 80 milyon Euro'luk kaynaktan pay alınması için 33 proje hazırlandı.

Edinilen bilgiye göre, Proje için AB'nin Bölgesel Kalkınma Fonu'ndan Türkiye için ayrılan kaynağın 60 milyon Euro'su bölgesel kalkınma projelerine ayrılacak. AB'den sağlanan kaynağa ek olarak Türkiye tarafından da 20 milyon Euro destek verilecek. 13 Eylül'de Avrupa Birliği'ne sunulacak projelerin ön tespiti ve eksikliklerin giderilmesi için 26-29 Ağustos tarihleri arasında DevletPlanlama Teşkilatı ve Avrupa Birliği temsilcilerinin de katılımı ile toplantı düzenlenecek.

Samsun'da çeşitli kurumlar proje kapsamında sağlanacak kaynaktan en büyük payın alınması için 33 proje hazırladı. 13 Eylül'de düzenlenecek değerlendirme toplantısına sunulacak projeler AB tarafından onaylanırsa, proje için gerekli destek sağlanacak.

Karadeniz'de Yeşilırmak Havzası içinde yer alan Samsun, Amasya, Yozgat, Çorum ve Tokat illeri kendi projelerini hazırlarken, diğer bölgelerde Bölgesel Kalkınma Projeleri kapsamında hazırladıkları projelerini sunacak.

Samsun, Amasya, Yozgat, Çorum ve Tokat illerini kapsayan Yeşilırmak Havzası Gelişim Projesi, 36 kilometrelik güzergah üzerinde bulunan 2.468 köyü kapsayacak.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/yesilirmak-havzasi-gelisim-projesi_1593.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!