Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yeşilova Grubu'ndan Alüminyum Paneli

32 yıl önce Can Alüminyum ile temelleri atılan, bugün Bursa'nın ve alüminyum sektörünün önde gelen kuruluşlarından olan Yeşilova Grubu; geçtiğimiz günlerde Uludağ Üniversitesi'nde "Alüminyum Paneli"ni gerçekleştirdi.

yapi.com.tr
Yeşilova Grubu'ndan Alüminyum Paneli

32 yıl önce Can Alüminyum ile temelleri atılan, bugün Bursa'nın ve alüminyum sektörünün önde gelen kuruluşlarından olan Yeşilova Grubu; geçtiğimiz günlerde Uludağ Üniversitesi’nde "Alüminyum Paneli"ni gerçekleştirdi. Uludağ Üniversitesi İnsan Kaynakları Topluluğu (ULİNKA) işbirliğiyle Mühendislik Fakültesi Ahmet Rasim Büyüktür Salonu’nda düzenlenen panele 100’e yakın mimarlık ve mühendislik öğrencisi katıldı.

Panelde; Yeşilova Grubu İnsan Kaynakları Müdürü Ayhan Yazar, grubu ve şirketlerini tanıtarak, grubun insan kaynakları politikasını, misyon ve vizyonunu, genç mimar- mühendis adaylardan beklentilerini anlattı.

"21. Yüzyılın Metali Alüminyumun Tanıtımı" başlıklı sunumunda Cansan Alüminyum Satış ve Pazarlama Müdürü İbrahim Aydın; alüminyumu, kullanım alanlarını, dünyadaki gelişimini, Türkiye’deki yerini, alternatiflerine göre pazar payını anlatırken, Cansan Alüminyum hakkında da katılımcı öğrencilere bilgi verdi.

Canel Otomotiv Genel Müdürü Şenol Akbaş ise, alüminyumun otomotiv sektöründeki yeri, kullanım alanları, yeni eğilimler, yeni eğilimler içinde alüminyumun yeri konularında öğrencilerle birikimlerini paylaştı. Akbaş; "Malzeme kalitesi sebebiyle güvenlik ve hafiflik sebebiyle yakıt ekonomisi konusunda sağladığı avantajlarla alüminyumun otomotiv sektöründeki pazar payı sürekli artıyor. Son 30 yılın grafikleri bunun açık göstergesidir" dedi. Sunumunun sonunda Canel Otomotiv’i de öğrencilere tanıtan Akbaş, şirket olarak sektördeki pazar paylarının artışından duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Alüminyumun inşaat sektöründeki kullanım alanlarından bahsederek sunumuna başlayan Can Alüminyum Genel Müdürü Ensar Geyik, dış cephe kaplama sistemlerinin türleri konusunda öğrencilerle birikimlerini paylaşırken, alüminyumun binalara kattığı estetiğin yanı sıra sağladığı dayanım artışını da dile getirdi. Cansan Alüminyum’da üretilen ve Can Alüminyum tarafından pazarlanan "Sistem Canelli-Alüminyum Cephe ve Doğrama Serisi"nin özelliklerini anlatan Geyik; Can Alüminyum’un yapılanması, pazardaki yeri ve büyüme hedefleri konusunda da öğrencilere bilgi verdi.

"Bursa’da, Yeşilova Grubu şirketlerinden Cansan Alüminyum’da üretilmesi sebebiyle avantaj sunan fiyatları, tasarımı ve montaj kolaylığı ile kısa sürede talep yaratır hale gelen 'Sistem Canelli' Alüminyum Cephe ve Doğrama Serisi; yoğun Ar-Ge çalışmaları ile basınçlı hava, rüzgar yükü  mukavemeti ve yağmur sızdırmazlık testlerini tamamlayarak bugün sertifikalı bir seri haline geldi. Söz konusu sertifikaya sahip olabilmenin ayrıcalığı ile ürün kalitesi de tescillenmiş oldu.

Yalıtımlı-yalıtımsız doğrama ve sürme, silikon cephe, kapaklı cephe, yarı kapaklı cephe serileriyle önemli projelerde tercih edilerek sektörün ilgisini çeken 'Sistem Canelli' Serisi büyümeye devam ediyor. Sürekli genişleyen seriye yeni eklenen; KCD 65 Çelik Takviyeli Cephe, SKC  52 Skylight ve Kış Bahçesi  ve HS 96-HS 102 Ağır Sürme 'Kaldır-Sür' Serilerini geçtiğimiz günlerde katıldığımız İstanbul Yapı Fuarı’nda da sergiledik.

Yeni 'Sistem Canelli' serisi KCD 65 ile çok daha yüksek açıklıkları geçmek, SKC 52 ile ışığın her açıdan ve daha yoğun şekilde iç mekanlara ulaşmasını sağlamak, HS 96 ve HS 102 ile 200-300 kg’lık dev sürme kanatlar kullanarak hafif bir dokunuşla mekanları havuzla ya da bahçeyle bütünlemek  mümkün. 'Sistem Canelli' yaşayan ve kendini sürekli geliştiren bir anlayışın ürünü olarak emin adımlarla yoluna devam ediyor" dedi.

Panelin sonunda şirket yöneticileri öğrencilerin sorularını cevapladı. Yoğun ilgi gören panelde tüm katılımcılara sertifika verildi.


http://www.yapi.com.tr/haberler/yesilova-grubundan-aluminyum-paneli_61760.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!